Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lehet olyanért...

Szerintetek lehet olyanért kapni,ha vonatjegyre kérek?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel:

Ugyebár balekségemre nincs pénzem vonatjegyre mert elköltöttem,és kellene pénz..

Nyilván nem zaklatás ha most oda megyek más emberhez,és tényleg csak pár aprót/egy ezres kérek szépen és kulturált módon.

De mindig vannak ellenszenves emberek akik azért is piszkoskodnak,és esetleg rám hívják a 112-öt..

És esetleg mit kaphatok ha most tényleg vonatjegyre gyűjtöttem?

és az lenne szépség hibája hogy kb össze gyűjtöttem egy tízes mert voltak jobb arcok akik adtak többet meg stb,de egyébként semmi különöset se csináltam.



#Pénz,kéregetés, törvény,kurenyálás
2022. jún. 29. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ja, tételezzük fel. Csak éppen senki sem hiszi el. Rendszeresen körbeálltok minden automatát és megsértve más személyes szféráját a nyakába lihegtek és várjátok az aprót, meg hasonló. Azért nem adnak, mert órákig ugyanezt csináljátok. Mindenki látja, hogy mit műveltek.

És hiába lenne olyan, aki tényleg vonatjegyre akarna, miattatok az emberek többsége már nem jóhiszemű.

2022. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1

Jó ember,nagyot nevettem xD

Mert mondjuk TEGYÜK FEL tényleg kajakra vonatjegyre, és nem a arcába lihegve meg nem 2 órán át,és nem sörre meg cigire kélne.

De amúgy tiszteletben tartva a szavadat,most miért állítod azt hogy hazudnék?

Vagy amúgy nem,nem is csináltam hogy kunyeráltam,de am Mind1 ha azt akartad mondani hogy egy tipik kolomparkodo vagyok.

2022. jún. 29. 18:09
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Levike már idáig süllyedtél? Igaz hogy jobb mint lopni, de megpróbálhatnál egyszer már dolgozni.
2022. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert rendőrt hívtak rád?

Amúgy meg neked lehet nincs jó arcmemóriád, de másnak még lehet. És az eléggé gyanús, amikor pl. a héten már harmadszor kéregetsz jegyre ugyanott, ugyanazzal az indokkal. Mert ez is gyakori. Nekem mondjuk pont a jegyeladó néni szólt, hogy amúgy mindig ez van.

2022. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3

Már bocsánat,nem levike vagyok,se gyurika,se jóska mert nem csak ő rak ki kérdést szerintem,de amúgy jó arc vagy,mert még tanulok nappalin.

4

4

Nem,nem,nem érted mit írok.

Csak egy példa volt hogy HA egyszer pl:bulizásból haza jönnék és nem lenne pénzem.

Mivel szerintem sokunknál van olyan,hogy "öö &##,nincs pénzem kajára/űdítőre/jegyre stb",akkor inkább kérj full random embertől,MINT elmész most full random buli után vast lopni vagy most totál hülyén munkaügyön állást kérni és ott élni 30 napig míg nem telik vonatjegyre :D

2022. jún. 29. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5. Vagy C opció: vedd meg előre a jegyet, ha ez nem megy, akkor tegyél félre a jegyre és azt ne költsd el.

Megértem ha kirabolnak vagy elveszted a pénzt. De mégis hogyan lehet valaki annyira felelőtlen, hogy elkölti a jegyre valót is?

2022. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6

Nyilván van ilyen,ugyebár ha most fiatalsrácok felmennek pl:kaposvárra jót inni,bulizni stb nem gondolnak bele hogy "vonatjegyre kellene".

Nyilván van olyan is hogy kellet kaja/inni,és nehogy elvigyen a mentő,elmentél innit venni,és ugyebár meki vagy ami van közelben,és elköltötted :)

Nyilván ok-okozat,ezért nem kell a polójánál fogva elrángatni hogy hogyis merészgelted meglérdezni hogy legalább tudna 500-ast adni vagy ilyesmi :)

Nyilván felelőtlenség félre tett pénz nélkül elmenni,de aki kapkod minden.

2022. jún. 29. 18:32
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Megkérsz valakit hogy venne-e jegyet neked = teljesen okés


PÉNZT kérni mástól = elzárással sújtható szabálysértés.



Döntsd okosan

2022. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8

evvel is 2 probléma is van:

Egyik az hogy xy is siett,vagy van dolga,elküld melegebb tájra hogy miért zavarom őt?

Másik meg az hogy azért ő neki megy a vonat,vagyis ha ő még jó indulatból késlelgetem avval hogy megveszi a jegyet,és lekési a vonatot,akkor még én vagyok a hülye #&#>#& mert ez én hibám,meg szemét vagyok stb.

És ezért éri meg SZÉPEN kérni pénz.

2022. jún. 29. 18:43
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat :)
2022. jún. 29. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!