Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor küldi meg a bíróság a...

Mikor küldi meg a bíróság a munkáltató ellen megindított keresetlevelet?

Figyelt kérdés
Egy Bt. nek vagyok a vezetője, vagyonőröket foglalkoztatok. Két volt munkavállalóm a felmondást követően, 30 napon belül bírósági pert indított a Bt. ellen. A volt munkavállalók a Bt. nek nem küldték meg a keresetlevelet, csak arról értesített hogy bírósági eljárást kezdeményeztek. Én nem vagyok járatos a bírósági ügyekben.Kérdezem a munkavállalónak nem kötelessége e a munkáltatónak is becsatolni a kereseti kérelmet? Az illetékes bíróságon az ítélkezési szünetre hivatkozva nem tudnak ez ügyben tájékoztatást adni, ezt mondták.A munkaügyi perekre, mennyi idő kell várni az első tárgyalásig? Ha peren kívüli megegyezés lehetséges azt kinek kell kezdeményezni? És mi van akkor ha peren kívül megegyeznek, mi lesz a megindított perrel?
2022. júl. 14. 09:18
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
De, elméletileg meg kellene kapnod neked is.
2022. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Állítólag amikor az első bíróság a tárgyalást kitűzi, akkor fogom megkapni a keresetet. Ez valóban így van?
2022. júl. 15. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen így van! Aki beperelt, neki mondd hogy szeretnél peren kívül megegyezni! Üljetek le, tegyétek fel amit szeretnétek, és állapodjatok meg egy olyan döntésben amely neked is és nekik is jók!
2022. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, Tehát nekem kell, mint munkaadónak kezdeményezni a peren kívüli megegyezést. Talán ez nem tart annyi időbe mint a peres eljárás, és lehetséges hogy mind a ketten jól járnánk. Köszönöm szépen a megtisztelő választ.
2022. júl. 16. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincsen mit! Az első bírósági tárgyalás pár hónap múlva történne meg, de aztán további tárgyalásokra kellene várni ! Rengeteg pénz az ügyvéd! Így van! A peresek is megússzák az ügyvéd költségeit! Kezdeményezd a tárgyalást peren kívül!
2022. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kereset egy példányát a felperes is megküldhette volna az alperesnek, ez azonban nem kötelessége. A bíróság miután megvizsgálta a beadványokat, szabályosnak ítélte, sorra kerülésre kijelöli az első tárgyalás időpontját. megküldi a feleknek a tárgyalás idézését, a beadványokkal együtt, minden fél részére, amit a tárgyalás kitűzése előtt, 30 nappal. A peren kívüli megegyezést javaslom mindenképpen. Ha megegyeznek a felek, a felperes visszavonhatja a megindított pert. A peren kívül való megegyezés kezdeményezését a munkáltatónak kell kezdeményeznie, ha már a per meglett indítva.
2022. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!