Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha papíron elváltam, de...

Örökkéimád kérdése:

Ha papíron elváltam, de együtt élek a volt férjemmel és ő kapja a családi pótlékot, akkor jogilag egyedülálló vagyok? Papíron nálam vannak a gyerekek.

Figyelt kérdés

#Egyedülálló vagy nem
2022. júl. 21. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ennek mi értelme van? :D :D :D
2022. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha az exurad kapja a családit, akkor papíron rohadtul nem nálad vannak a gyerekek elhelyezve, különben te kapnád azt.
2022. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha papíron nálad vannak a gyerekek, hogy kapja a férjed a családit?

Pontosítsd kérlek az együttélést, egy háztartásban éltek, mert nem volt lehetőségetek külön költözni, de nem vagytok egy pár (akkor igen), vagy együtt éltek, mint egy pár, élettársi kapcsolatban. Akkor viszont nem.

Egyébként beírhatod magad egyedül állónak, hivatkozva arra, hogy nem alkottok egy párt már, attól függően, hogy mihez kell, nem biztos, hogy utána néznek.

2022. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

ezt jogilag csalásnak hívják maradjunk annyiban..


elsőnek..mi értelme?így nem tudnak hitelt vonni pl egyedülálló támogatás stb stb


papíron nincs nálad a gyerem ha ő kapja a cspt

2022. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ez azt jelenti, hogy a csávó jogtalanul veszi fel a pénzt.
2022. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csoda hogy nem bukott le vele.
2022. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
jó, én tényleg nem értem, ha valakivel szakítok, többet nem akarom látni
2022. júl. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

1, 7 ezt mifelénk régebben elég sokan csinálták. Egyedülálló szülőként magasabbak a támogatások a gyerek(ek) után + kb. 10-12 éve voltak egyéb kedvezmények is, ezért papíron elváltak, sőt az egyik fél bejelentkezett másik lakcímre is. Csak erre rájöttek és elkezdték ellenőrizni, hogy hol tartózkodik valaki életvitelszerűen. Szóval ezzel elég könnyű megbukni és büntetik is.

Másik verzió, amiről már hallottam, hogy a válás után nem tudják elosztani a közös tulajdonú házat, mert ha eladják akkor kb. mindkét fél hajléktalan lesz, nem tud kisebbet se venni a saját részéből. Na ez is cifra helyzet, mert ilyenkor maradnak elválva ugyanabban a házban/lakásban.

2022. júl. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek miatt vonnak meg mindent meg módosítanak át dolgokat...
2022. júl. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Mit vártok egy olyan p!csától akinek a neve is " örökkéimád"???
2022. júl. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!