Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazolhatom-e képernyőképekkel...

Igazolhatom-e képernyőképekkel az igazamat?

Figyelt kérdés
Félreértésbe kerültem a főbérlővel amiatt, mert valaki olyasmit állított, ami nem igaz (az én káromra). Igazolhatom-e legálisan képernyőképekkel, hogy mit beszéltünk ezzel a személlyel?

2022. júl. 25. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hee??
2022. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt xy személy, akivel beszéltem valamit, de a főbérlőnek teljesen mást mondott, ami miatt rossz helyzetbe kerültem, nekem viszont van írásos bizonyítékom (chat felületen). Ezt legális megmutatni az igazam bizonyításának érdekében, vagy túl személyes?
2022. júl. 25. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kit erdekel hogy 'tul szemelyes'? Ha hazudott es ez neked kart okoz, pont lesz*rod hogy mennyire szemelyes es megmutatod a foberlonek.
2022. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, hogy nehogy én járjak rosszabbul emiatt, ha esetleg ez valamilyen módon nem legális
2022. júl. 25. 11:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel kapcsolatban akarod bizonyítani? Per?


Szabad bizonyítás van, egy per esetében a bíróság szabadon mérlegeli a bizonyítékokat.

2022. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem per, simán csak a megítélésem sérült, de nem annyira komoly, csak nagyon zavaró.
2022. júl. 25. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megmutathatod neki, nem lesz ennek jogi következménye.


Ha viszont ő csinált hasonlót (vagyis felhasznált egy beszélgetést a te lejáratásodra), akkor ő perelhető rágalmazásért/becsületsértésért. Más kérdés, hogy te hogyan tudod bizonyítani, hogy megtörtént.

2022. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy igazolhatod. De ez nem egy hivatalos ügy, úgyis úgy dönt, ahogyan ő akar. Viszont ha nem tulajdonos, hanem főbérlő, ahogyan írod, akkor beszélj a tulajdonossal is, hátha ő jobb belátásra bírja.
2022. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A köznyelvben használatos kifejezést használtam, a "főbérlőt", azonban valóban tulajról van szó.

Köszönöm a válaszokat

2022. júl. 25. 15:07
 10/11 krwkco ***** válasza:
Mutasd meg a tulajnak a kinyomtatott képernyőképet, de ne add oda neki. Akkor nem lehet olyan kalamajka, hogy a tulaj a "személyt" szembesíti a dologgal és eközben átadja neki a nyomtatást.
2022. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!