Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg tilos a folyosón...

Tényleg tilos a folyosón tartanom a biciklimet?

Figyelt kérdés

A folyosónk elég széles (kb. 4-5 méter). Az első emeleten lakom, és be szoktam rakni a második emeletre vezető lépcső alá. (tehát abszolút nem akadályoz senkit semmiben) Nem is kötöttem le, mert úgy hallottam, hogy tárolni szabad, lekötni nem, hogy tűz esetén arrébb lehessen tenni. (De eleve a lépcső alatt nem menekülne senki.)


Ma viszont mégis rárakott egy levelet valaki, hogy itt tilos a tárolás. Egyértelműen egy élettelen, kötekedő valakiről van szó, ugyanis tényleg nem akadályoz senkit, mégha tilos is lenne.


De akkor most hogy van a jogszabály? Ott tarthatom, ha elég széles a folyosónk a lépcső alatt, ahol nincs semmi, vagy tényleg tilos?


Előre is köszi!



2022. aug. 11. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van a jogszabály, de nálunk is ott tartják páran a lépcső alatt, senkit nem zavar.

Bár én nem tartanám ott, mert könnyen ellophatják.

2022. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem a közös képviselővel beszélj ez ügyben.

Őneki ismernie kell a jogszabályokat is, meg a ház saját szabályait is.


AZ egy másik kérdés, hogy ha ő is azt mondja, hogy ez szabályos, de a kötekedő ember kiszúrja a gumidat, megrongálja a biciklidet, akkor mit csináljál. Mert akkor én se tudnék jobbat, mint hogy máshol tárolom, vagyis az illető eléri a célját.

2022. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Tűzveszély miatt tilos a lépcsőházban bármit is tárolni.
2022. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudunk válaszolni, ha belinkeled a házatok házirendjét. Fogalmunk sincs, hol laksz, itt a gugli nem a barátunk.
2022. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg hivatalosan nem lehetne, amúgy meg senki nem foglalkozik vele ha nincs útban.Egy csomó társasházban kiszorulnak a lakók a tárolókból, mert pár lakó kisajátítja a tárolókat.Így értelemszerűen nincs hol tárolni a bicikliket.Ha van is tároló amit mindenki használhat, egy 2 négyzetméteres kutricába nem fog beférni 20-40 db kerépár.
2022. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatóságilag tilos!!!
2022. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ki a kötekedő, te vagy a szomszéd? Az a nem mindegy..
2022. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk pl. ki van írva,hogy ne tartsunk kerékpárt a folyosón.


Én a 4. Emeleten lakok,ahogy végig megyek a lépcsőn látom,hogy mindegyik szinten van olyan aki ott tartja a kerékpárt.


Az én szintemen pedig az egyik ott lakó a régi sütőjét tartja a folyosón a lakása előtt.

2022. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!