Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 nap alatt meghibásodott...

2 nap alatt meghibásodott elektronikai terméknél van jogom a 14 napon belüli elálláshoz? Megtehetik, hogy csak javítást vagy cserét ajánlanak fel?

Figyelt kérdés
A webshop az emailre amiben jeleztem hogy visszaküldeném és kérném visszatéríteni a tőlük rendelt okosórát, ami 2 nap használat után teljes töltöttség mellett egyszer csak kilehelte a lelkét és semmire nem reagál, rögtön a garanciális javításról kezdtek el hadoválni. Küldjem vissza aztán ők majd eldöntik hogy javítható vagy cserélik. Én egy szóval nem kérelmeztem ezt, mivel szerintem érthető és nyilvánvaló hogy nem tartok fenn semmiféle igényt egy olyan termékre ami 2 nap használat után javításra vagy cserére szorul. Szeretném visszakapni a pénzem de nem tiszta, hogy jogosult vagyok-e a 14 napos elállásra, hivatkozhatok erre? Valahol azt írják megtehetik hogy csak javítást ajánlanak fel, máshol meg azt hogy kötelesek visszatéríteni ha 14 napon belül vagyok. Maga a webshop se tüntet fel konkrétumot ezzel kapcsolatban, ezt írják az oldalukon: "Ha a termék működésében hibát észlelsz, vedd fel velünk a kapcsolatot xy címen és ott meg tudjuk beszélni a további teendőket." Kb úgy hangzik mintha direkt nem akarnák feltüntetni hogy van joga a vásárlónak, ha elég hülye rásózzák a javítást vagy a cserét ugyanarra a szarra hátha sikerül olyat küldeni ami majd pont akkor romlik el amikor már kifutott a garanciából...

2022. aug. 28. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. 14 napos elállás akkor lehetséges ha a termék és a doboza hiánytalanul megvan.

2. 6 hónapon belüli meghibásodás esetén azt kell feltételezni hogy a termék már hibás volt a megvásárlás pillanatában


Ebből a kettőből én úgy gondolom hogy jogod van elállni hiszen a termék már a vásárlás pillanatában hibás volt. Ha viszont nincs meg vagy sérült a csomagolás akkor ez bukta, akkor már csak garanciára vagy jogosult.

2022. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
3 napos cseregaranciára vagy jogosult
2022. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Szerencsére megvan hiánytalanul és sértetlenül az egész csomagolás, még a kis drót is ami összefogta a töltőt. Erről a 6 hónapos dologról meg még nem is hallottam/olvastam sehol, most rákerestem és tényleg így van, jó tudni. Elég pofátlan próbálkozás volt a részükről
2022. aug. 28. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 14 napos elállás pont azért van, mert nem tudod kipróbálni, mint az üzletben.

Tök mindegy, hogy 2 nap alatt krepált be, vagy 2 perc alatt.

14 napon belül vissza a biznisz.

Még indokolni sem kell.

2022. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!