Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell érvényesíteni az...

Miért kell érvényesíteni az új személyi igazolványt?

Figyelt kérdés
Kormányhivatalban azt mondták, hogy miután megkaptam az új igazolványom postán, be kell mennem újra, érvényesíteni. El is mentem, de mennem kellett dolgozni és nem kerültem sorra, így eljöttem. Nagyon utálok ilyen helyekre járni, arra gondoltam, hogy többet nem is próbálkozom. Lesz ebből valami hátrányom?
2022. szept. 24. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz.
2022. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érvényes az így, ahogy van. Viszont van benne egy chip, azon van tárolva a taj szám, adószám, vészhelyzet esetére megadott telefonszám. Ezeket csak akkor tudják leolvasni pl. az sztk-ban, ha aktiválva van az igazolvány.
2022. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve kaptam új személyit, nem érvényesítettem. Igazából csak kezembe nyomta a papírt és motyogott valamit az ügyintéző, nem is foglalkoztam vele


De amit kivettem, hogy online is lehet érvényesíteni emiatt nem kell újra bemenned. Továbbá enélkül is érvényes

2022. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudod érvényesíteni mivel nincs még a rendszer kész de amugy nem kötelező.
2022. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom ezt az online érvényesítést akkor.
2022. szept. 25. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:
5 nem fog menni
2022. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!