Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lefotózták a szémélyimet, mit...

Lefotózták a szémélyimet, mit csináljak?sürgős

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja eladtam egy számitógépet, amire volt garancia, de névreszóló, ezért nem vittem el. Az illető, aki megvette, tartott emiatt,hogy eltűnök és nem lesz érvényes a garancia rá. Ami érthető, viszont le akarta fotózni a személyi igazolványomat. Én hülye meg belementem, mert nem gondoltam bele,hogy lehet ebből valami. Viszont most nagyon félek, mert utánanéztem, és láttam, hogy ezzel vissza tudnak élni. Tudom,hogy hülye voltam, de nem gondolkoztam, illetve még fiatal is vagyok, tehát nem gondoltam bele milyen következménye lehet. Mit csináljak?

2022. okt. 31. 01:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve mi az amit tudnak vele csinálni? Csak az elejét fotózta le, amin a kép van
2022. okt. 31. 01:56
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
mond neki, hogy találkozzatok(valami miatt, de ezt ne hozd fel), majd kérd meg, hogy a szemed előtt törölje ki a képet.
2022. okt. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk nem értem minek vásárol ilyet ha neki probléma a garancia.


Onnantól, hogy megváltál a géptől neked semmilyen felelősséged nincs a gép iránt. Mit gondolt? Majd ha elromlik akkor telefonál neked és te szaladgálsz vele a szervízbe? Szaladgálna a tököm, így járt, ha az ő kezei között romlott el akkor javíttassa meg.


A személyi igazolványod lefotózására meg végképp nem értem mi szükség volt. Azt sehol nem fogják neki elfogadni, a garanciához sem. Vagy majd azt tervezi, hogy ha elromlik a gép és nem vagy hajlandó elvinni megjavíttatni akkor majd feljelent a rendőrségen?

2022. okt. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1Lehet ezt megpróbálom.

#2Én sem tudom mire gondolt.. Mondjuk azt legfőképpen nem értem, én miért engedtem.. De már mindegy… Akkor igazából nem tud vele visszaélni semmilyen formában?

2022. okt. 31. 02:14
 5/15 anonim ***** válasza:
MOndjuk akkor ha a garilevelet nem adtad át vele független attól hogy névre szól akkor érthető a bizalmatlansága.
2022. okt. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

#4 Vissza tudna vele élni de egy ekkora balfácánból nem nézem ki.


Azt sokkal inkább, hogy ő tényleg azt gondolta, hogy téged terhel felelősség a gép iránt és a rendőrségen akar feljelenteni ha elromlik és nem viszed el garanciásan megjavíttatni.

2022. okt. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 persze, ezert is írtam, hogy érthető, csak ez a személyi igazolvány lefotózása volt furcsa.

#6 és milyen módszerekkel tudna visszaélni?

2022. okt. 31. 02:26
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Akkora hude nagyot nem tud visszaélni a személyiddel… vagyis de.

Mondjuk online családokat hajt végre vele, aztán mindenki téged fog keresni holott nem is te voltál.

Pár rendőrségi ügy amiknek a végén nem lesz semmi…

2022. okt. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

ha eladsz egy terméket amin van garancia akkor írtok egy számlát, vagy magánszemélyek közt adásvételi szerződést, és akkor a garancia érvényesíthető az új tulajnak is.


Itt az volt a baj hogy avevő és az eladó is sötét volt:D

2022. okt. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem fog menni a fényképpel, ne pánikolj!

Szimplán biztos akart lenni benne, hogy meg tud találni ha te át akartad verni.

Semmihez nem elegendő a személyi igazolványod pár adata, nem véletlenül.

2022. okt. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!