Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook profil mennyire...

Facebook profil mennyire számít személyes adatnak?

Figyelt kérdés

Igazából egy lányt keresek, akit régebben FB-n láttam, és írtam ki róla egy kérdést, hogy esetleg nem-e ismeri fel valaki abból a városból leírás alapján, mert elég jól körülírható volt stílusa és külseje, még arra is emlékeztem, hogy minek tanul.

De nem is ez a lényeg, maga a kérdés törölve lett, ha minden igaz azért mert személyes információt akartam valakiről kérdezni.


Viszont itt ezen elgondolkodtam. Most azzal, ha valakinek a FB profilját belinkeli, vagy akár privát üzenetben elküldi valaki azzal milyen személyi jogokat sért, hisz alapból ami egy FB profilon megjelenik, az mindenki számára látható, illetve beállítható, hogy mi az amit kizárólag ismerősök láthatnak, de a lényeg hogy ami nyilvánosan látható valakiről azt önként töltötte fel, nem pedig valami illegális úton megszerzett információ.


Végül is arról letettem hogy ilyen segítséggel találjam meg, inkább tényleg csak erre vagyok kíváncsi, hogy mi rá a pontos magyarázat.



2022. nov. 4. 04:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te pont azért nem találod a profilját, mert nem tudsz róla olyan személyes adatokat amelyek alapján egyértelműen rákereshetnél.
2022. nov. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De most mondjuk ha megtalálnám egy másik felhasználó ismerősi listájában, akkor is láthatnám.
2022. nov. 4. 04:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oldal anonimitását sérti.


Martinos kérdés alatt láttam már, hogy valaki kitette a profilja linkjét, csak éppen nyilvánosan elhelyezve ki tudja hány zaklatót szabadítanak a másik félre.


Ugyanez a helyzet privátban is, mert ugye egymásról sem tudunk semmit.


Jobban jársz ha adott város csevegőjében (még nekünk pár száz fős falunak is van) érdeklődsz. Ha nem is tagja a csoportnak, de talán ismerik, és szólnak neki, hogy xy érdeklődik utána, ő meg eldöntheti, hogy foglalkozik-e veled.

2022. nov. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint akkor nem is az FB-ét, hanem a GYK névtelenségét?
2022. nov. 4. 07:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy gyik felhasználó kitalált neve alapján tettem fel egy kérdést (és nem az igazi nevére voltam kíváncsi, csak hogy hová tűnt, vicces figura volt), törölték.

Egyébként jogosan, mert (utólag vettem észre) sértette a szabályzatot.

Ez van. A gyik így védi a felhasználóit, és tulajdonképpen pont azért népszerű az oldal, mert garantáltan anonim.

Ha valaki nem közszereplő, akkor nem kérdezhetsz direkt módon róla.

2022. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a kedvencem amikor egy random google keresővel fellelhető képet tettem ki egy arcról a tudomány kategóriában feltett kérdésemhez (digitálisan szerkesztett képek voltak) a gyk meg törölte mondván tilos másokról képeket megosztani így-úgy személyes adat. Közben a szexualitás kategória meg hemzseg az ugyanilyen guglis képektől modellekről, gyakran ruhátlanul.
2022. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érintett hozzájárulása nélkül semmilyen személyes adatot nem tehetsz közzé. Igen, ő közzéteheti magáról azt, amit ő akar. De te nem hozhatsz helyette döntéseket a személyes adatait illetően. A Facebook-profil teljes mértékben személyes adat, sőt általában személyes adatok egész garmadája van egy ilyen profilon.
2022. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!