Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben már bementem új...

Amennyiben már bementem új személyit csináltatni, de megtalálják a régit, használható az még addig, ameddig az új meg nem érkezik?

Figyelt kérdés

Külföldre kell mennem hétvégén, a személyi igazolványomat a napokban elveszítettem. Tegnap mentem a kormányablakba újat csináltatni, azonban figyelmeztettek, hogy ez az igénylőlap nem ideiglenes személyi, így nem alkalmaz személyazonosításra külföldön. Ez az én szempontomból extra szívás, mert esedékes lenne egy külföldi utazás hétvégén. Időközben megtalálták a városban az iratomat és vissza is juttatták hozzám, ezesetben amennyiben nem jön meg hétvégéig (márpedig kicsi eséllyel jön meg, és úgy nem hagyhatom el az országot), használhatom a régit?


Köszönöm a választ a bonyolult kérdésemre.



2022. nov. 23. 10:51
 1/3 A kérdező kommentje:
alkalmas*
2022. nov. 23. 10:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem
2022. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem igen, hiszen mi mást használnál, mint a régit, amíg át nem veszed az újat?

Viszont, mivel te azért csináltattál újat, mert elvesztetted a régit, elképzelhető, hogy azt érvénytelenítették, nehogy vissza lehessen élni vele.

De akármit mondunk itt, az nem biztos, szóval jobban teszed, ha megkérdezed a kormányablakban, vagy, szerintem a 1818-as telefonszámon is meg tudod.

2022. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!