Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban meg van szabva kit...

Valóban meg van szabva kit hatalmazhat meg egy örökös egy hagyatéki tárgyalásra?

Figyelt kérdés

Egyik unokatestvérem nekem adott írásos meghatalmazást arra, hogy képviseljem őt mint egyetlen örököst a hagyatéki tárgyaláson, mivel ő külföldön él.


Viszont engem tegnap hívtak a közjegyzői irodából, hogy én nem képviselhetem őt mivel én nem vagyok egyenes ágú rokona vagy családtagja (vagy az egyiknek a házastársa).


Mivel neki már nincs élő egyenes ágú élő rokona, ezért kizárólag ügyvéd képviselheti őt a hagyatéki tárgyaláson.


Sőt, kérdésemre még azt is válaszolták, hogy még meghatalmazott megfigyelőként sem lehetek jelen a tárgyaláson az ügyvéd mellett.


A miért kérdésemre azt válaszolták, hogy a hagyatéki törvény miatt.


Ma letöltöttem ezt a törvényt a jogtárból de első próbálkozásra nem találtam olyan paragrafust ami megszabná, hogy ki képviselhet és ki lehet jelen egy h. tárgyaláson.


Ha valaki ismerős ebben témában, tudna hozzászólni, főleg ha már maga is volt hasonló szituban?



2022. dec. 3. 17:56
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
Ha a közjegyző ezt mondta, akkor az minden bizonnyal így is van.
2022. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként jó nagy baromság, értelme nem sok van. Rengeteg más ügyben meg lehet bízni akárkit.

2022. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: köszönöm a linket az íráshoz, de jó lenne ezt törvény szövegében is olvasni.
2022. dec. 4. 14:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!