Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyes költségmentességet,...

Személyes költségmentességet, és illetékátalány kaptam a végrehajtási lapot kiállító bíróságtól, ez fel van tüntetve a végrehajtási lapon.Ez mire vonatkozik pontosan? az elmúlt 22 évben soha nem kaptam díjjegyzéket a végrehajtótól.

Figyelt kérdés

Adósom ellen pénztartozás miatt végrehajtási lapot állított ki 2000 évben. A végrehajtó kisebb nagyobb összegekben munkabérből letiltással tudott némileg eredményesen eljárni, viszont két éve adósnak sem lefoglalható vagyona, sem munkahellyel nem rendelkezik.A végrehajtó ezekről semmilyen jegyzőkönyveket vagy Tb. által kiadott igazolást részemre nem küldött meg, külön kérésemre sem. A végrehajtótól kaptam egy Díjjegyzéket, fel van sorolva, adós fent álló tőketartozása a kamatai amely tőketartozásnak a 320 szorosa, elrendelési költségek, illeték. Sajnos a végrehajtó engemet mint végrehajtást kérőt kötelezi arra, hogy a végrehajtónak járó munkadíjat 15 napon belül utaljam át a megadott számlájára.

Személyes költségmentességet, és illetékátalány kaptam az végrehajtási lapot kiállító bíróságtól, ez fel van tüntetve a végrehajtási lapon.

Eddig ilyen Díjjegyzéket még nem kaptam, ez az első. Kérdezem jogszerű e ez az eljárása a végrehajtótól? Ha igen eddig a végrehajtási folyamatban miért nem kaptam?


2022. dec. 8. 13:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A Kérdező megint az elmebeteg okoskodó, aki feltesz egy kérdést, majd az összes válasszal szembe menve bizonygatja az "igazát". Az sosem derül ki, hogy ha tudni véli a választ, minek kérdez, de egyértelműen folyton csak provokál.
2022. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10/11. A válaszod nem a törvényen alapszik, mert azt lényeges helyeken átalakítottad.

A bírósági végrehajtási eljárásban-külön intézkedés nélkül, a végrehajtó okiraton (Végrehajtási lap, végrehajtási záradék) köteles feltüntetni a személyes költségmentességet.A bírósági végrehajtási eljárásban a költségek állam által előlegezését a bírósági gazdasági hivatal (BGH)a végrehajtási költség kifizetésével teljesíti, a személyes költségmentességben engedélyezett félnek. Bírósági végrehajtásokban jártas vagyok, de már nyugdíjasként élem vígan az életemet. Rájöttem hogy a végrehajtásban tanulók adnak válaszokat, azokat nem pontosan adják válaszaikban. Kérdezem az ilyen végrehajtást tanulókból lesz e tisztességes becsületes végrehajtó? Bizony nem, ma sem mondható el ez a megállapítás a végrehajtókra.

2022. dec. 10. 17:13
 13/15 anonim ***** válasza:
Jelentgessétek. Egyszer majd kitiltják végre.
2022. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hehe jó próbàlkozás
2022. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A válaszod nem a törvényen alapszik, mert azt lényeges helyeken átalakítottad."


Bocsánat, ezt nem tudtam. :)


Én a saját példámon keresztül akartam segíteni neked, de láthatóan nincs rá szükséged, boldogulsz egyedül is. Ennek igazán örülök, legalább nem fárasztom magam feleslegesen.

2022. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!