Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanköteles vagyok még?

Tanköteles vagyok még?

Figyelt kérdés
2006.10.10-én születtem, meddig vagyok tanköteles? A tanév végéig,vagy a 16. születésnapomig?

2022. dec. 18. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
2006-ban én már a szakdogámat írtam.
2022. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
tanév végéig
2022. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%

A születésnapodig.

Remélem nem célod abbahagyni a tanulást, ez inkább a teljesen reménytelenek dátuma, akik az általánost sem tudják befejezni.

2022. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak a tanévnek a végéig, melyben betöltöd a 16. életéved.

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről:

27. A gyermekek, a tanulók kötelességei és jogai, a tankötelezettség

45. § (3) A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható....

2022. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Papíron annak a tanévnek a végéig, mikor betöltötted a 16-ot.

Gyakorlatban: Általánosban volt egy osztálytársam, sokat bukott, hetedik tavaszán töltötte a 16-ot. Utána egyszer se jött be iskolába, sose láttuk, de a kutyát se érdekelte. Év végén automatikusan bukott a sok hiányzás miatt, de ez sokat nem osztott-szorzott, hiszen úgyse tanköteles már.

Utána nem sokkal prostituáltnak állt, szóval nagyon nem ő a követendő példa. Meg amúgyse egy jó ötlet, azt a plusz két-három évet már igazán ki lehet bírni és lesz legalább egy érettségid/szakmád. Ha ennyid sincs, nem sok helyre vesznek fel.

2022. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!