Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jog vonatkozna erre?

Milyen jog vonatkozna erre?

Figyelt kérdés
Boltba bemegy két vásárló, az egyikük háromszor felpofoz oldalról egy eladót aki reflexből visszapofoz a kezével hogy megállítsa aztán odébb löki és távozik, a másik vásárló mindezt videózza. A videón nem tiszta mi történik, csak hogy balhé van. Utána megkérdezik az eladót mi történt, aki hangosan azt mondja elkezdett pofozgatni én meg fellöktem. Később az eladónak felhántorgatják, hogy a videóban a végén benne van ahogy bevallja hogy fellökte a vásárlót, és jogi következménye lesz

2023. jan. 3. 10:13
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
Ez szerintem testisértés.
2023. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát a videós már csak a végére kapcsolja be a kamerát, amikor az eladó már ott tart, hogy ellöki magától és a pofonosztó kiszalad a boltból?


Tökegyszerű:

1.a boltokban általában van biztonsági kamerarendszer, ami az egészet rögzítette.

2. aki a telefonos felvételt készítette, annak úgyis tanúskodnia kell, hogy a saját szemével mit látott (már ha rendőrségre kerül az ügy)

3. A dologból vagy garázdaság lesz, vagy ha az eladó magánindítvánnyal kíván élni, akkor tettleges becsületsértés felé is lehet mozgatni a tényállást.

2023. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4. A visszalökés ilyen esetben önvédelem, szakszóval jogos védelem. Ez mondatból kivágott "...löktem" nem elég bizonyíték. A fenti 3 pont legalább kell ahhoz, hogy kerek egész legyen.
2023. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Garazdasag.
2023. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!