Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kimeríti a csalás vagy bármi...

Kimeríti a csalás vagy bármi hasonló fogalmát az, ha pénzügyi befektetőként hamis állításokat teszek az általam kezelt pénzekről?

Figyelt kérdés

3 éve végeztem az egyetemen, egyéni vállakozó vagyok, de nagyon kevés megkeresésem van.

Kezelek összegeket és érek el havi és éves profitot is rendszeresen, a munkámmal nincs gond, viszont ha leülök tárgyalni egy nagy tőkés emberrel, és őszinte vagyok, nem mernek nekem pénzt adni.


Az oldalalom, bemutatkozó szövegemben tehetek ki esetleg magasabb számokat, mint ami a reális?

A százalék ugyan az, csak a kezelt tőke lenne nagyobb papíron.


Mindenképp szeretnék legális maradni, de muszáj valahogy eladnom magam.

Rengeteg pénzt fizettem már marketingre, de az internet tele van hamis profilokkal, ahol 20-30 évesen ferrarikat mutogatnak, meg napi többtízezer dolláros bevételről beszélnek. Nft, kripto csoportokkal már tele a net és konrkétan érettségit éppen letevő gyerekek tartanak tanfolyamokat százezrekért és több tízezres havi szolgáltatásuk van.


Ha rájuk írok és kérdezek bármit, ami szakterület vagy bizonyítékot szeretnék én is a sikerekről, nem válaszolnak egyszerűen…


Ez mennyire van rendben?


Az oldalukon persze le van írva, hogy nem minősül pénzügyi tanácsadásnak, magas a kockázata, stb stb. És hogy csupán csak oktatnak, semmi egyéb.

Közben havi szinten milliókat keresnek és 100+ tag van a fizetős csoportjaikban.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy tényleg ennyire egyszerű bevédeni magad jogilag? És megoszthatsz bármit, ha alá van írva, hogy csak illusztráció és oktatás jellegű, akkor semmis az egész hazudozás?


2023. jan. 15. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Btk 408, jogosulatlan pénzügyi tevékenység
2023. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fsms ***** válasza:

Nem.

Jogosulatlan függő ügynöki tevékenységnek minősül. Illetve piac felügyeleti bírságot is szokott az MNB adni.

Viszont ha rendelkezik MNB engedéllyel mint függő ügynök, akkor elméletileg végezheti.


[link]


Olvasd el, és el tudod dönteni.

2023. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem egyről beszélünk…
2023. jan. 15. 17:11
 4/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok jogász, de te tulajdonképpen hazudni akarsz a munkádról, igazam van? Tehát hazugsággal akarsz ügyfeleket szerezni, ez hogy ne lenne csalás?


És nem szép dolog. Ennyi erővel ha én eladok neked egy kakaóport, és kamuzok a termék összetételéről, akkor az nem csalás szerinted? De. Persze nyilván ha 100 grammra rá van írva, hogy 60 gramm szénhidrát, de egy adott dobozban csak 58 van, az belefér. De ha szándékosan nem tűntetek fel káros összetevőket, az csalás.


Amúgy a tiéd nálam még rosszabb is, mint a szimpla csalások. mert ha meglátom a neten azt a feliratot, hogy mondjuk xy tömegnövelő táplálékkiegészítő xyz gyógynövénnyel havonta 10kg izmot hoz, akkor arról elvből tudom, hogy csalás és kamu.


De te tisztességesnek látszanál, csak közben te is hazudnál, csak nem akkorát, mint a példámban.

2023. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán, mert %-ban van megadva a sikerem, és mindegy mennyi pénzt kezelek, a % a lények rajta, mint haszon.


Szóval a te példáddal, én a 60g szénhidrátos kakaót árulom, ami még csak nem is 58, hanem tökéletesen 60, ahogy mondom.

Csak nem a Mari néninek akarom árulni, havi 4 dobozával, hanem a wall martnak az óceánon túlra, teherhajókkal.


De ehhez a megbízáshoz nem elég, ha azt mondom a wall martnak, hogy Mari néni is tőlem veszi…

2023. jan. 15. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a "kezelek osszegeket" ezt hogy erted? Mert az elso valaszolok es en is ugy, hogy neked penzt ad valaki hogy forgasd meg es haszonnal add vissza.
2023. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem igazán, mert %-ban van megadva a sikerem, és mindegy mennyi pénzt kezelek, a % a lények rajta, mint haszon."


nehogymár megmagyarázd nekem, hogy amit csinálni akarsz, az nem csalás. Nettó csalás amire készülsz. Ha te azt kamuzod, hogy 50% lesz a haszon, de te jól tudod, hogy csak 20%, akkor kamuzol, érted?

2023. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Csak nem a Mari néninek akarom árulni, havi 4 dobozával, hanem a wall martnak az óceánon túlra, teherhajókkal."


Magyarán szólva hazudsz. xDDDDD És ez szerinted nem csalás, de azért be kell vallanod, hogy hazudsz, magyarán csalsz.


Ha te nem a Mari néninek árulsz, akkor ha szépen feltűnteted pontosan, hogy kinek árulsz, az nem csalás. De ha te hazudsz, hogy mit csinálsz, az hazugság, hiába szépíted.

2023. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az oldalalom, bemutatkozó szövegemben tehetek ki esetleg magasabb számokat, mint ami a reális?"


Egyébként ennek mi köze a Mari nénis példához? Az én szénhidrátos kamu példám ehhez jobban illik, mindkettő csalás.


Ennyi erővel miért lenne csalás, ha direkt drágábban adom el a részvényeimet, mint a jogos ár? Hiszen én csak bekamuztam az árába 10% ot, hiszen több pénzt akarok eltenni, de én nem csaltam, csak egy kicsikét hazudtam a termékről, de ez nem csalás, legális. xDDDDDDDDDDDD

2023. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A csalas definíciója eleg egyertelmu.


373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

2023. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!