Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bírákat miért ne lehetne...

A bírákat miért ne lehetne nyugdíjazni?

Figyelt kérdés

A múltkor egy színházi páholyban egy 3 fős társasághoz kerültem. Egyikük egy nyugdíjazott bíró volt, aki azt hitte, hogy OV nem meri(sic!) nyugdíjaztatni a bírákat. Nagyon fel voltak háborodva a bírák nyugdíjazhatóságán. Értem, hogy van bírói függetlenség, de miért ne lehetne egy bírát nyugdíjazni?

Ne az OV-ral kapcsolatos véleményeteket írjátok! Nem ez a kérdés.



#bírák nyugdíjazása
2023. jan. 17. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az olyan mint a nemesség, élete végéig jár a birói munka amig mozogni tud
2023. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Az ügy lényege, hogy ezzel kvázi kirúgnák a korábbi kormányok alatt kinevezett bírókat. Ezzel elérve, hogy a bíróságok is teljes egészében Fidesz kézi irányítás alá kerüljenek.
2023. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fsms ***** válasza:
57%

Ami látszik is, h a Fidesz uralja a bíróságot, ügyészséget, etc. Sajnos kiemelt potentátok korrupciós ügyeit nem lehet vizsgálni, elítélni, etc.

A néhány kivételes ügy is vádalku egyéb már nem eltitkolható dolgok miatt derül csak ki.

2023. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, de a kérdés nem az, hogy miért nyugdíjazzák a korábban kinevezett bírákat. A kérdés az, miért világraszóló botrány, hogy a bírák nyugdíjba küldhetők?
2023. jan. 17. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Azért mert a bírói pályához nagyon komoly élettapasztalat is kell a joggyakorlat mellett, ez pedig csak meghatározott életkort elért (60 + os) bírák esetén reális.


Nem véletlenül 70 éves korig tart a bírói szolgálat és 30 éves kor előtt senki nem lehet bíró, még akkor sem, ha minden más feltétel meg is van.

(más átlagember 70 éves korára már gondolkodni sem tud, nemhogy büntető - polgári ügyet elbírálni...)



Nekem - ügyvédjelöltként - a főnököm az első munkanapomon azzal fogadott, hogy "kisfiam, 60 éves kor alatt nem ügyvéd, az ügyvéd."


Én akkor voltam 25 éves... a főnököm 63 éves.


Később értettem meg, hogy ez azt jelenti, hogy jogászi szakma 70% - ban élettapasztalat és csak utána joggyakorlat. Ehhez pedig - ügyvédként, bíróként, ügyészként - ÉLNI kell.


Na hát ezért.


"Értem, hogy van bírói függetlenség, de miért ne lehetne egy bírát nyugdíjazni?"


A bírói függetlenség nem ezt jelenti. A nyugdíjazásnak semmi köze hozzá.

2023. nov. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!