Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha home officeban vagyok és a...

Ha home officeban vagyok és a saját netemet használom, amibe a cég egy fillért se ad bele, akkor nyilván a szolgáltatáskiesésért sem lehet engem elővenni?

Figyelt kérdés

A saját netem megy, a cég nem ad bele semmit, egy fillért se. előre nem láthtaó egész délelőttöt érintő szolgáltatáskiesés volt, nem tudtam semmit se dolgozni.

Ezért felelősségre akarnak vonni engem...


felelőssé vagyok azért tehető mert a SAJÁT NETEM, amiért én fizetek, rajtam kívülálló okok miatt nem működött?

A munkavégzés eszközét (jelen esetben a net is az..) amúgy is a cégnek kellene biztosítani, ez evidens.


2023. jan. 30. 09:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
fontos dolog ami kimaradt: nem a saját döntésem a home office tehát nem arról van szó hogy be is mehetnék az irodába de én otthon vagyok. az iroda zárva nem mehetek be ha akarnék se.
2023. jan. 30. 09:16
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Az alapítványi suli alkesz főnökénél ez simán megtörténik, sőt még durvább is.
2023. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Újratervezés.

Miért nem pihensz és dolgozol délután.

Mindig csak a hiszti.

2023. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
1%
Miért ne lehetne téged elővenni? Nem végzed el megfelelő minőségben a munkád, nem keresel megoldást a problémára, ez egyedül a te felelősséged. Miért a cégnek kéne neked biztosítani a jobb internetet? Jó, hogy már azt nem várod el tőlük, hogy az ebédszünetben etessenek meg, és a kaját is ők rakják bele a szádba.
2023. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Még szép, hogy egy fillért sem ad az alapítványi suli a te saját netedbe. Mi lesz a következő, talán fizetést is adjanak a munkádért?
2023. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

5#


A legtöbb multinál dolgozó sem kap a HO után "rezsi pénzt", ritkaságszámba megy az, aki ad.

2023. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy meg, ha szolgáltatáskiesés volt, azt a céged sem tudja megoldani. Tehát, ha te mondjuk Digis netet használsz, és a Diginél központi hiba van, emiatt nem tudsz dolgozni, azt a főnököd sem fogja tudni megoldani. Ilyenkor az a megoldás, hogy fél nap szabadságot kell kiírni erre a napra.
2023. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

#6

Tudom, hogy így van, de ez a jómadár az alapítványi iskolás gyökér, elmondása szerint náluk az is újdonság, ha fizetést kapnak, mégis húzza az igát - bár nem tudom, hogyan, mikor kitiltástól kitiltásig fossa ide a hülyeségét munkaidőben, olyan teljesítménnyel, hogy amellett képtelenség dolgozni.ó. Kár értelmesen válaszolni neki, mert fogyatékos.

2023. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
De elő lehet.
2023. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják hogy vis-major, se te se a cég nem akarta hogy így legyen, de tenni se tudott ellene. Azaz a cég tudna például céges mobilnet biztosításával, ha nem tette meg az az ő sara. Amúgy milyen munka az amihez nonstop kell a net? Én szoftverfejlesztő vagyok és nem kell állandóan a net hozzá (max nem fogok guglizni), lehúzzuk a kódot, aztán offline dolgozunk rajta ameddig csak jólesik, áramszünet alatt is, egy 6 órát kibír akkuról a céges laptop. Ha meg kész van és nincs net, egy kicsit vár a feltöltés, olyan még nem volt, hogy azonnal kellett volna egy javítás és pont akkor nincs net. Persze megeshet, de ilyenkor a vis-majorra lehet hivatkozni.
2023. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!