Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem jár a TAJ KÁRTYA?

Miért nem jár a TAJ KÁRTYA?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok van állandó Magyar lakcímem!

Mégis azt mondják 1 év után járhat a Taj vagy bejelentett munkaviszony után! Ez hogy lehetséges akkor a bevándorlók hogy kaphatnak Taj azoknak se nincs! Mivel előtte külföldön éltem így azt mondták ha 1 évig lesz állandó lakcím akkor leszek jogosult tb kártyára és TAJ kártyára!



2023. febr. 7. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítási jogviszony nem jár automatikusan, valamilyen jogcím kell hozzá.
2023. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DK-s ***** válasza:
100%

Azt hiszed hogy a lakcím megléte segít? XD


Tévedsz.



Jelentkezz ki, csináltass egy "Lakcím nélküli" kártyát, majd szerződj valamelyik hajléktalan-ellátóval.


Onnantól ALANYI jogon fogod kapni a TB-t. XD

2023. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1# mit foglal magában a jogcím?

Én mondtam hogy fizetem magamnak a tbt. De azt mondták 1 év után tudom csak! 2# Nem értem nekem nem jár. Akkor hajléktalan ként miért járna? Nekem ez magas!

2023. febr. 7. 21:32
 4/4 DK-s ***** válasza:
0%

#3-nak (kérdezőnek):


Itt Orbanisztánban ne keress logikát semmiben.


A hajléktalanokhoz való hozzáállás "kirakati" kérdés, emberjogi szervezetek figyelmének középpontjában van. Tehát nekik alanyi jogon jár.


Te meg fizess mint egy katonatiszt, vagy dögölj meg. A kutyát sem érdekli.


Semeddig nem tart kijelentkezni, egy hajléktalan-ellátóval szerződni, és máris van TB-d. Semmiféle kötelezettséggel nem jár utána. Mintha meg sem történt volna, leszámítva hogy az EÜ rendszerben alanyi jogon fogsz szerepelni. XD És utána nyugodtan bejelentkezhetsz újra.



Azért nem ennyire egyszerű a dolog, jobb ha ismered a jogi és emberi hátterét is. Ha esetleg érdekel, akkor leírom.

2023. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!