Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lengyelországból rendelt...

Lengyelországból rendelt termék lehet vámköteles?

Figyelt kérdés

Lengyelországból feladtak nekem egy csomagot UPSen keresztül. Azonban ma kaptam egy levelet hogy a NAV kezelésbe vette. Az UPStől jött az email. A navtól semmi.

Viszont a nyomkövetésben eltűnt egy óra után hogy vámolás alatt van.

A termék 15490 volt.


2023. febr. 15. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem vámköteles, de ha jövedéki termék van benne, vagy nálunk tiltott dolog, akkor eljárás alá vonhatják.
2023. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Mit rendeltél? Biztosan Lengyelországból? Nemcsak az oldal volt lengyel, de egyébként Kínából jön?
2023. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

#2

Ha lengyelben adták postára, akkor mindegy hogy eredetileg honnan jött,mivel ekkorra már az unióban szabad forgalomba került termékről beszélünk. Én is rendeltem már kínából lengyel szállítással, és simán kihozta a posta, de a rendelésnél valamivel többe került mintha direkt kínából rendelem.

2023. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen lengyelből jön. Ott adták fel a nyomkövetésben is az áll.

Bár eltűnt az oldalról hogy vámolás alatt van,és a feladó is azt írta hogy vámmentes.


Amúgy élelmiszer: 2kg protein gluténmentes müzli,és egy adag minden mentes protein. Sokszor rendeltem már innen de eddig semmi ilyen nem volt.

2023. febr. 15. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem tűnik kereskedelmi mennyiségnek, úgyhogy nem lehet gond vele. Valószínű kockázatelemzés alapján kiszúrták, megnézik nincs-e kábszi benne. A protein egy szagos fehér por, simán bele lehet keverni bármit, utána meg kivonni, nem lenne példa nélküli az eset. Volt már nekem is hasonló, ha nincs gond, akkor majd szépen átcelluxozva megkapod pár nap múlva a csomagodat.
2023. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Nem valami spam-et kaptál? Lengyelből semmi se vámköteles. Bár pl hasadó anyagnál már biztos felvonják a szemöldöküket. A gyógyszert is lehet h kiveszik, ha vmi ilyesmit rendeltél.
2023. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem spam. De jól mondod. Kaptam egy tesztófokozót is hozzá és azt nézték "gyógyszernek"..

De minden rendben ment,állítólag szoktak így random ellenőrizni,de végül átengedték a vámon. :)

2023. febr. 25. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!