Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tudok jól dönteni a...

Nem tudok jól dönteni a végintézkedésemben. Mi lenne a legjobb döntés az alábbi esetemben, egy végintézkedés esetére?

Figyelt kérdés
Nem értek a joghoz, ezért kérdezek itt.74 éves vagyok, első házasságomból egy gyerekem van, most 40 éves. elválásomat követően, egy alkalommal meglátogattam gyerekemet akkor 17 éves volt, azóta nem találkoztunk, nem is beszélgetünk egymással, a Facebook ismerőseim közül is kizárt, amit nem tudok mire vélni. Második házasságomból gyermekem nem született, feleségemnek az első házasságából három gyereke született, akik mára már felnőttek, velük többet töltöttem el mint az én saját gyerekemmel. Kérdezem Ti egy végrendelkezésnél hogyan döntenétek? Kire, vagy kikre hagynátok a vagyont?
2023. febr. 16. 07:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valami félre ment köztetek, hogy csak 1x találkoztál a gyerekeddel, de a helyedben egyformán hagynék a 4 gyerekre. Illetve ha sok van, kicsit nekem is utalhatnál az okos tanácsért, csóró vagyok 😂.
2023. febr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van az úgynevezett "kötelesrész", annyit mindenképpen hagyni kell a saját gyerekre. Ez az alapesetben neki járó vagyon harmada. Ha egy utódod van, akkor a vagyonod harmada. Tehát amibe nem lehet belekötni, az a vér szerinti utódnak juttatott 1/3-ad és a három nem vér szerinti részére fejenként juttatott 2/9-ed rész.
2023. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jogilag, külön intézkedés nélkül a vagyonodat a gyereked örökli egyedül.

HA végrendeletben másra akarod hagyni egy részét, a gyereket akkor is megilleti a köteles rész, ami a végrendelet nélküli örökség egyharmada, azaz a vagyonod egyharmada minden esetben a gyerekednek jár.

A többiröl úgy rendelkezel, ahogy akarsz,

2023. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát így akkor egyértelműen rám, kérésre küldöm az adataimat.

Kösz előre is!

2023. febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen a betegségem és a teljes mértékben a keresetem hiánya volt részemről az akadály a személyes találkozásnak. Betegségemből eredően nem tudtam munkaviszonyt létesíteni, az üzem orvosok elutasításai alapján. A gyerekem részéről talán az egyedüli ok a nagy távolság akadályozhatta személyes találkozásunkat. amit igazán nem értek, hogy a Facebookról történt kitiltásom miért következhetett be részéről?
2023. febr. 16. 09:55
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"Igen a betegségem és a teljes mértékben a keresetem hiánya volt részemről az akadály a személyes találkozásnak."


Egyéb csatornákon milyen sűrűn tartottad vele a kapcsolatot? Főleg amíg gyerek volt?

2023. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez kiderül kérdésből. A válásomig személyes kapcsolatom volt gyermekemmel. Azt követően egyszer volt ilyen amikor személyesen felkerestem Őt. Azt követően nem történt személyes találkozás gyerekemmel.
2023. febr. 16. 10:45
 8/15 anonim ***** válasza:

"amit igazán nem értek, hogy a Facebookról történt kitiltásom miért következhetett be részéről?"

Pedig a válasz egyszerű, szartál rá, így már őt sem érdekled. Ennyi.

2023. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez nem helytálló! Én meglátogattam. Egészségem megromlását követően már nem tudtam ezzel élni. De Ő egyszer sem látogatott meg.
2023. febr. 16. 11:41
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod a második házasságban a feleséged gyerekeivel? Ezt sem lehet figyelmen kívül hagyni. Persze ha a te családod, már évek óta nem kíváncsi rád, mint a beteg apjára, akkor lehetőséged lehet a te vagyonrészedet kimenteni még amíg élsz. Hát ez is lehet egy tanulságos eset. Nem?
2023. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!