Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet visszaélni egy...

Hogyan lehet visszaélni egy üzletben készült fotóval?

Figyelt kérdés
Egyik spárban lefotóztam egy terméket az árával együtt emlékeztetőül (mely neten is fenn van egyébként) és atküldtem a barátomnak. Később a kasszánál kiderült, hogy a termék darabja 50 forinttal drágább lenne mint a kiírt ára, így üzletvezetőig jutott a dolog, aki fél óra várakozás után át is írta az árat a rendszerben a kiírtra. Megemlítettem neki, hogy oda sem kell mennie megnézni, fotóm is van, erre azt válaszolta, hogy előtte töröljem ki, mert visszaélésnek minősül.. Végül annyira nem izgatta, hogy lásson valamiféle törlési műveletet.

2023. márc. 19. 06:19
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Eléggé ráérnek. Én múltkor vettem egy 999Ft-os tételt, a gyorskassza 1199-ért hozta. Szóltam, gyorsan megnézték, tényleg rosszul volt kirakva az ára. Beledobtam a pénzt, a vezető hozta a 200-ast. Utána javították gondolom. Kb. 1 perc volt.

Szóval sehogy. Unatkoztak.

De téged sem értelek miért pörögtél rá.

Nem áll össze. Kinézel egy terméket, lefotózod árral, meg is veszed, neten is megnézed az árát. Sok energiát fektettél bele, és teljesen véletlenül a kasszánál kiderül, hogy elírás. Mi a sztori?

2023. márc. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
50 forintért vártál fél órát? Még ha tízet vettél, akkor sem éri meg 500-ért fél órát várakozni.
2023. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Múltkor 3 perc alatt rendezte az obi a rossz áras cuccomat, 80k helyett, 45k volt kiírva, és elnézést kértek.


Ezt a fotóbaromságot meg elfelejthetnék, 25 éve még lehetett aggódni, hogy a konkurencia viszi az árakat, de manapság???

2023. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A konkurencia 25 éve is rendszeresen bejelentkezett és kockás füzetbe/PDA-ba jegyzetelte az árakat. Minden cég ezt csinálja, teljesen normális ügymenet. Nem is tilthatják ezt meg nekik.


A fotózást azért tiltják, mert nem akarják, hogy kompromittáló képek jelenjenek meg amik ártanak a cégnek, pl. ha kosz van, bogarak, vagy bármi egyéb, ami rossz hírüket kelti. Több helyen ma már csak a képek publikálását tiltják, magán célra hagyják a fotózást, pont azért, mert sokan fotóznak árakat, enlékeztetőkez, amik segítik a vásárlást.

2023. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ohhh' ez rég így van, de csak Spar esetén veszik ennyire komolyan. Kb 4-5 éve Allee aljában lévő Intersparban lefotóztam egy dobozos feta sajtot, hogy tudja anyós is milyet vegyen, mert az finom. Két mp múlva mellettem állt egy dolgozó, hogy töröljem vagy szól az őrnek. Először azt hittem hülyéskedik, de nem totál komolyan gondolta. Mondta, hogy látja monitoron az őr és úgyis jönne nélküle is, de így gyorsabb a dolog. Kifelé valóban ott volt ( aki ismeri helyet tudja a kialakítását, gondolom nem véletlenül nem jött előre csak " bevárt"), és azt mondta amikor belépek a boltba elfogadom a feltételeket márpedig az ajtón ( ami itt mondjuk Allee esetén képletes) ott van az a matrica is fényképezni tilos, ahogy enni is stb. Szóval azóta is oda járok, de már nem fényképezek, mert rá vannak kattanva konkrétan! Mondjuk amúgy is egy sz@r a Spar, csak azért szoktam beesni este munka után, mert jó a nyitvatartása amiatt, hogy Plázán belül van és nincs annyi ember a drága árainak köszönhetően, mint mondjuk Lidlben, ahol 21 órakor is tapos a nép.


(nem mellesleg, aki izgulna anyósért megkapta azt a képet akkor, mert viberen egyből küldtem át szóval őr ide vagy oda ez volt a teljes story)

2023. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így van, én is küldtem egyből fostengeren mentés nélkül, külön menteni kellett volna hogy megmutathassam "látod? töröltem!" :D


Egyetértek a cégnév fekáliával egyenértékű szinten említésével.. :D

2023. márc. 22. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!