Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem szigorítanak a...

Miért nem szigorítanak a kutyatartáson? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Sokszor erdőkbe rohangálnak szabadon,póráz nélkül a kutyák ami nem legális mégse csinálnak vele semmit.

Vagy amikor falkába verődve emberekre támadnak számtalan ilyen eset van. És én személy szerint úgy veszem észre ez ország szerte elég nagy probléma nem csak egy adott településen.

Miért nem szigorítanak?

Konkrétan ha valakit szétkap egy felelőtlen gazda kutyája simán megússza az egészet.

Egy konkrét példa:

,,a földön fekvő nő "bal csuklóját leharapta", az alkarját pedig olyan mértékben roncsolta, hogy amputálni kellett."


,,Az ügyészség a kutya gazdáját gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértéssel vádolja és próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását indítványozza "

Forrás:

[link]


Vagy miért nem megoldható az, hogy legalább a nagytestű kutyák tartása engedélyhez kötött legyen?



2023. márc. 21. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek veled, nem reagálod túl
Nem értek veled egyet, túl reagálod
Részben igazad van
33 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem szigorítani kell, hanem a jelenlegi szabályokat betartani és betartatni.
2023. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%

Tegnap én is tettem fel egy kérdést pont, hogy nem kéne ooyan törvény, hogy betiltsák a kutyasétáltatást közterületen, és sokan letámadtak.


Nahát, akkor nem csak én beszélek ilyesmiről.

2023. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
13%
Valahol a lelkedet kellene rendbetenned. A jósághoz, az alapvető szeretethez, a másikhoz való viszonyuláshoz való való érzelmi kapcsolatodon nagyot lenditene egy kutya. Ha már nőd az életben nem lesz.
2023. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
30%

"Vagy miért nem megoldható az, hogy legalább a nagytestű kutyák tartása engedélyhez kötött legyen?"

A kistestű kutyák sokkal agresszívabbak és általánosságban kevesebbet is foglalkoznak velük, mert sokan azt hiszik hogy a kisebb kutya kevesebb törődést is igényel. A nagyobb kutyák sokkal nyugodtabb vérmérsékletűek.

Engem kergetett már meg puli (valamiért nagyon ellenszenves vagyok nekik, igaz, ez kölcsönös), de volt pl. Kaukázusi juhászunk is, aki egy végtelenül kedves mackó volt és soha nem bántott senkit. Az is baj, hogy az emberek nem tudják hogyan kezeljenek egy állatot, és emberként tekintenek rájuk. Például a kutya agresszívvá válhat ha egy idegen fölé hajol és árnyékot vet rá, ezért visszatámadhat. Nagyobb testű kutyákhoz az emberek nem hajolnak le, ezért kevesebb is az ilyen jellegű agresszió náluk. Tehát nagyban hibásak azok is, akiket megtámad egy kutya, sőt, általában ők a hibásak. A kutyák alapvetően nem agresszívak, csak az emberek kiprovokálják belőlük azzal, hogy fogalmuk nincs a kutyák viselkedéséről. Nem látják ha egy állat fél vagy sarokba van szorítva, nem tudják mikor szabad felé nyúlni és így tovább.

Itt inkább egy szélesebb körű tájékoztatásra lenne szükség, nem pedig szigorúbb szabályozásra.

2023. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

"Sokszor erdőkbe rohangálnak szabadon,póráz nélkül a kutyák ami nem legális mégse csinálnak vele semmit."

Akkor nem szigorírani kell, hanem betartatni.

2023. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

4-es

Azért egy puli támadást például nagyobb eséllyel élsz túl, mint egy kaukázusit.

,,kistestű kutyák sokkal agresszívabbak" ezzel egyébként egyetértek én is így tapasztaltam.

2023. márc. 21. 20:05
 7/34 anonim ***** válasza:
46%

Én már régóta mondom, hogy semmi alapja nincs a nagytestű kutyák tartásának kedvtelésből. Aki kisállatot akar, annak legyen ölebe. Akinek munkaeszköz, annak lehet vadászkutyája, rendőrkutyája, akármi.


Ez ugyanaz, mint a fegyvertartás.

2023. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
37%

Nagytestű kutyát ne lehessen tartani vagy tilos legyen közterületre vinni.

Fegyvert is csak indokolt esetben tarthatsz vagy vihetsz ki, nem?

2023. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
61%
Csak épp a kutya egy élőlény, nem fegyver...
2023. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
41%
A fegyver meg vas, nem fegyver.. Ezt senki sem vitatja, de oroszlánt se tarthatsz pl.
2023. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!