Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszédom és az én házam a...

Szomszédom és az én házam a ház falam válassza el az udvarától. Rendelet szerint hány centiig számít az én területemnek a házfalamtól!?

Figyelt kérdés
2023. márc. 26. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Semennyi, a telekhatár ott van, ahol hivatalosan van. A szomszédnak csak annyi kötelezettsége van, hogy be kell engedjen a telkére, ha a házad karbantartása megköveteli.
2023. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehány centi. A telekhatárt nem a hát falától mérik. Egyébként ha nem tudod hol van akkor méresd ki!
2023. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól írják, olyan előírás sehol nincs, hogy a házfaltól X centiméter a tiéd lenne.

Olyan önkormányzati rendeletek vannak, amik megszabják, hogy egy házfalat hány cm-re lehet tenni a telekhatártól, az adott településen. (Gyakran még településrészenként is van eltérés.)

Régen általában ilyen 60 cm körüli távolságok voltak, hogy a tetőről lecsorgó víz ne a szomszéd telkére folyjon, hanem legrosszabb esetben a telekhatárra. Aztán ahogy elterjedtek az esőcsatornák, egyre több helyen (főleg városokban, kicsi telkek esetén) megengedték a határra való építkezést, tehát hogy a tető a szomszéd telke fölé nyúljon, ha a fal elér egy bizonyos magasságot.

Ezt te meg tudod nézni, hogy ahol a te házad van, ott mi az általánosan engedélyezett, a rendelt szerint. (Egyedi engedély, persze, nem kizárt.) Talán a Helyi Építési Szabályzatban van, most nem érek rá utánanézni.

(A telekhatárra való építkezés folyománya, hogy ha fel akarnak rakni egy 10 cm-es szigetelést, a szomszéddal kell engedélyeztetni, mert az már az ő telkéből vesz el...)

2023. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
0 centiméter.
máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!