Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok utánanézni, hogy a...

Hol tudok utánanézni, hogy a nyugdíjjárulékokat rendesen vonják, tehát rendben van a nyugdíjam, és fogom kapni, amikor elérem a korhatárt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Sehol. A pártállam működésére nem láthatsz rá, és arra sem, hogy egyáltalán fogsz e kapni valaha nyugdíjat. A járulékot azt levonják, nyugi.
2023. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
2023. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
@2 Majd einstandolja azt is a Fidesz.
2023. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

#1 miért kell baromságot leírni?

Simán le lehet kérdezni, ingyen, csak vagy ügyfélkapu kell hozzá vagy be kell menni a kormányablakhoz.

Nekem 3 hete kellett lekérdeznem, kérte cég a jogviszony igazolást és 4 nap kellett csak.

Még az is szerepel benne, hogy 3 hetet dolgoztam diákként 30 évvel ezelőtt.

2023. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: De hol tudom lekérdezni? Nem értek hozzá.
2023. ápr. 6. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Linket nem tudok most másolni.

Írd be a keresőbe, hogy "jogviszony lekérdezés" és a hivatalos kormányzati oldalt is felhozza első vagy násodik helyen.

Ehhez ügyfélkapu kell.

2023. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

#4 nem írtam baromságot ostoba komcsikám. Nem lehet rálátni a pártállam működésére, és valószűbb hogy nem fog nyugdíjat kapni, mint fog, hiszen:

-a nyugdíjrendszer hulla, már sok éve az aktuális befizetésekből megy a kifizetés, ami egyre nő, a befizetés pedig egyre csökken, hiszen elöregedik az ország

-már csak opcionális a nyugdíjfizetés, nem kötelező. Persze a járulékot fizetni azt kötelező...

2023. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!


Ha az ügyfélkapuhoz nem értesz, besétálsz a lakóhelyed szerinti NAV ügyfélszolgálatára, ott segítenek.


De nyugdíjad nem ettől lesz, hanem attól, hogy lesz olyan munkavállalói réteg, akitől lehet nyugdíjjárulékot vonni, amikor majd Te nyugdíjba mész.

Na most erre egyre kevesebb az esély....

2023. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!