Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy gyerekem van, aki a...

Egy gyerekem van, aki a kötelesrésszel rendelkezni fog a halálom esetén. Ez a kötelesrész ez a teljes vagyonértékre vonatkozik? Pl Lakás ingóságok, garázs értékre is? A kötelesrész az milyen arányt jelet?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenre.


Egyharmad a köteles rész.

2023. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Egyharmad a köteles rész."


Tegyük hozzá, hogy annak az egyharmada, amennyit törvényes örökösként örökölne, ha nem lenne végrendelet. Nem a hagyaték egyharmada.

2023. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2/2 választ nem igazán értem. Jelenleg a feleségemmel élek házasságban, de van egy nagykorú gyerekem is aki nem a feleségemtől van. Gyerekem 20 évben soha nem keresett fel nem érdeklődött felőlem, sőt a Facebookról is kitiltott. Ezért határoztam úgy hogy a feleségemre végrendelkezem az engem érint vagyonomnak az 1/2 részét, mert most is 1/2 1/2 részben vagyunk tulajdonosok a feleségemmel. A lakás az ingóságokkal + a garázs az ingóságokkal összesen kb 25 000 000 Ft összeget amelynek az 1/2 része 12.500 000 Ft Akkor ez alapján a gyerekem az mennyi kötelesrész illeti meg?
2023. ápr. 10. 15:05
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Van másik gyereked?
2023. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs csak az az egy amiről fentebb írtam, DE a feleségemnek vannak gyerekei de azok meg nem az enyémek.
2023. ápr. 10. 18:26
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ezért határoztam úgy hogy a feleségemre végrendelkezem az engem érint vagyonomnak az 1/2 részét"


Akkor nem a vagyonod fele részét, hanem az egészet a feleségedre hagyod végrendeletileg. Mivel a házastárs végrendelet híján a lakás rád eső részére csak haszonélvezetet örökölne, így a lakás 1/3-a, az egyéb ingóságoknak pedig az 1/6-a, ami köteles részként felmerül - szerintem. Viszont a lakáshoz a gyereked nem fér hozzá addig, amíg a feleséged él, mert az egész részre, ami most a te tulajdonod, haszonélvezete lesz. De azért érdemes ezt egy jogásszal átbeszélni, a végrendelethez amúgy is szükséged lesz rá.

2023. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha a feleséged nevére íratod, de a haszonélvezetet megtartod, akkor is jár a gyerekednek.

Ha már most nekiajándékoznád a feleségednek, akkor megvtotálisan kifosztanád magad.

Az élet bármit hozhat. Nem tudjuk, ki megy el előbb, és akkor a feleséged gyerekei örökölnék.


Tagadd ki a gyerekedet érdemtelenségre hivatkozva.

2023. máj. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!