Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyereknevelési célzattal a...

Gyereknevelési célzattal a magyar jog engedi a testi fenyítést a szülőnek? Fenekére passintást pl engedi?

Figyelt kérdés
Ha az enyhébb formákat engedi nyakleves, pofon hol a határ amit már nem? Nem pálcás körmösre gondolok...

2023. ápr. 11. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem engedi.
2023. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Zéró tolerancia van a magyar jogban erre.

Más kérdés, persze, hogy egy kézrecsapásért senki sem fog feljelenteni, vagy ha mégis, nem foglalkoznak vele, de attól még hivatalosan azt sem engedi a törvény.

2023. ápr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
58%
Testi fenyítés nem nevelési módszer, nanem a nevelés csődje.
2023. ápr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"Ha az enyhébb formákat engedi nyakleves, pofon hol a határ amit már nem?"

Szerintem a pofon pont hogy súlyosabb, mint egy fenékre csapás... Jobban is fáj és megalázóbb is.

2023. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a nádpálcás verés vagy körmös derékövezés fájdalmas. Ha lehúzatják a nadrágját és úgy verik el az meg megalázó.

Egy pofon az ezeknél enyhébb szigor, de a legenyhébb a fenékre passintás. A csapás már lehet fájó, a rúgás pedig egyértelműen az.

2023. ápr. 11. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem az is verés, amikor a gyerek felmászik valamire amihez még kicsi, de cukinak tartják hogy felmenni már fel tud és amikor lejön folytonosan lezuhan a földre de hiába gondolhatnák előre hogy le fog zuhanni hanem a nap fáradalmait pihengetve inkább elnézik hogy a gyerek kék zöld foltos lesz majd okosnak is hiszik magukat mert tudják hogy egy gyerek ennyit kibír...


Nem hiszem hogy ebben az országban bárkit is érdekelne ha bárki megsérül bárhogy.


Vigyázni se vigyázunk persze hogy verünk is, ez intelligencia kérdése..

Van aki azért mert okos van aki azért mert hülye de valamilyen módon mindenki üt

2023. ápr. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg a nádpálcás verés vagy körmös derékövezés fájdalmas. Ha lehúzatják a nadrágját és úgy verik el az meg megalázó."


Ok, ha meg valakit kővel agyonütnek, az meg még jobban fáj... :D


Nekem ütöttek a fenekemre kicsiként, de egyáltalán nem ilyen brutalitással, ahogy leírtad. Semmilyen lelki törést nem okozott. Ellenben pofont soha nem kaptam.

2023. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kővel nem szokás gyerekeket fegyelmezni itthon legalábbis..


Egyébként a fenyítéssel az a baj, hogy a gyerek szemében a szülő visszaél a testi erejével. Főleg akkor ha a gyerek úgy látja nem jogos volt a büntetés, vagy nincs elmagyarázva neki mit csinált rosszul. Ezt olyan 90%-ra teszem.


Megbízott valakiben, aki ellene fordult. Így utána hogyan legyen őszinte és együttműködő azzal akitől lehet újra verést kap? A bosszú a törlesztési iránti vágy megfogalmazódhat benne bármilyen kicsi.

Fizikai ráhatással megtörhető az egész személyisége, céljai, döntési szabadsága.

Nem lehet előre tudni kire hogyan hat, lehet valaki röhög rajta, valakinél pedig lelki törést okoz.

Aztán csodálkozik a szülő, hogy miért mindig rosszat csinál a gyerek, miért tesz ellene, amikor mindent megad neki "jól neveli".

2023. ápr. 12. 10:10
 9/10 árokpart ***** válasza:
2-es Nincsen semmi ilyesmi a magyar jogban.
2023. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok, elvileg vannak szervezetek akikhez be lehet jelenteni ha bántalmaznak gyereket. A jog az hogy a gyámügyes elveszi a gyereket onnan ahol bántották. A gyerek alapvető emberi joga van az élethez a méltósághoz.....
2023. ápr. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!