Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezeket az AI képgeneráló...

Ezeket az AI képgeneráló cégeket nem fogják beperelni a stockfotó cégek?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik mit csinál, de a Leonardo.AI-nál pontosan látszódik, hogy vízjeles stockfotó képekkel tréningezték, és olyan fake wízjeleket rak a képekre, hogy még a stockfotó cég neve is tisztán kivehető. Mármost a vízjeles stockfotók elérhetők ugyan a neten, de nem azért, szerintem mert szabad lenne őket használni. Az csak egy technikai megoldás a korlátozásra, hogy ne lophassák el könnyen őket, de valójában akár van rajta vízjel, akár nem, nem lehetne őket jogilag hasznáni, és ezeket az AI algoritmusokat milliónyi ilyennel tanítják be. Vagy fizettek a Stockfotócégeknek a háttérben, csak nem tudunk róla? Egyébként a felhasználási jogok ezekkel a képekkel kapcsolatban mik? Nem igazán látom ezt kommunikálni semelyiknél. Az oké, hogy nincs még külső jogi szabályozás és korlátozás kidolgozva, de a cégeknek akkor is nyilatkozniuk kéne, hogy szerintük mit csinálhatok azokkal a képekkel, amiket generálok, akér fizettem nekik, akár nem.

2023. ápr. 17. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
De, be fogják, akad aki már meg is tette.
2023. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudom melyik mit csinál"

Szerintem itt meg kellett volna állni a kérdéssel.

Aztán lehet informatika témakörbe kirakni.

2023. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gond ott van, hogy ezen programok feltanítását olyan adatkorpusszal végezték, - pontosabban, olyannal is - ami jogvédett tartalomnak minősül és erre engedélyt nem feltétlenül kértek. Így bele került írásos és képi adattartalom is a program tudásbázisába, amelyből ha tartalmat generál, az nyilván jogsértő lehet.
2023. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még ha a mai szabályokból le is vezethető, hogy jogsértő minden AI modell, aminek a tanítóhalmazában jogvédett tartalom is van (nem tudom, hogy így van-e) totál esélytelennek látom a betartatását, és a vége úgyis az lesz, hogy szabad préda minden. Klasszikus race to the bottom helyzet, hiába szabályozod az AI modelleket nyugaton, ha a kínai és orosz verzió ugyanezen korlátozások nélkül tanul és generál, akkor ők fogják elvinni a piacot, mivel a világ legszabadabban áramló szolgáltatásáról beszélünk.
2023. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel az ai-nak trainelni kell valamin, ezért szerintem inkább figyelmeztetést kellene kapniuk, hogy kijavítsák.


Nyilvánvalóan nem direkt van ez így csinálva.

2023. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De egy amerikai cég azért direkt módon ennyire megsérti a törvényt, úgy hogy tud róla? ez durva
2023. ápr. 20. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Oké, akkor bizonyítsd be, hogy tudják és direkt csinálták így.

2023. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!