Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést ilyen...

Tehetek feljelentést ilyen esetben bkk ellenőr ellen?

Figyelt kérdés

Vasárnap a buszon megbüntették a feleségem mikor volt érvényes bérlete. Viszont az okmány szám az előző tartozkodási engedély száma volt amit el mondtam hogy a tart engedélyét lekelett adni amikor az újat meg kapta. A másolatot megis mitattam neki meg az emailt és nem fogadta el.

És csak tőle kérte el az igazolványt mert nem magyar állampolgár.

Veszekedtem is vele.

A bkk központba bementem befizettem a 2000 ft de jogtalannak találom és panaszt is tettem.

Az ellenőr ellen ilyen esetben lehetséges feljelentést tenni ilyen esetben?



2023. ápr. 24. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj,hogy ha bemész a rendőrségre körbe fognak röhögni. A büntetést is befizetted. (kemény 2000 forint) Miért nem engeded el a dolgot?
2023. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Illetve a tartózkodási engedélyre február óta vártunk amit csak most kaptunk meg.

A bérletet utólag nem lehet módosítani sem.. nem értette meg..

2023. ápr. 24. 18:58
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Látod, ezért csak magyarral szabad házasodni.
2023. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem a büntetésen van a hangsuly hanem hogy jogtalan volt es rasszista
2023. ápr. 24. 18:58
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Magyarország sajnos ilyen hely. Változtatni nem tudsz rajta, hisz látod a válaszokat is.

Szerintem is parasztság, de nem is élek Magyarországon, mert ezt a mentalitást nem bírom elviselni

2023. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem volt benne semmi rasszista vagy jogtalan. Ha egyszer le van írva, hogy a bérlet csak érvényes és a bérleten szereplővel megegyező igazolványszámú igazolvánnyal érvényes, akkor csak azzal érvényes. Hogy a bérletet nem lehet utólag módosítani, az nem fogyasztóbarát, de megint csak nem jogtalan.
2023. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én ezt értem. De ha az előző okmányát bevonták arról nem mi tehetünk és mutattam róla bizonyítékot is és ráadásul az okmány még érvényes is volt 2024 ig…

Amit a nő tett és viselkedett az sértette A jogszabályt.

Ha valaki nem ismeri a jogszabályt az nem mentesíti a törvény alól.

Bizonyítékaim voltak arról hogy az okmányt le kellett adni hivatalos tájékoztatás.

És miért csak őt? Mástól nem kérte az adatokat.

Meg azok amiket mondott..

Ha egyszer van érvényes okmányod.

Név minden stimmel csak Módosították és van róla papírod is akkor nem büntethet meg mert jogerős mert hivatal adta ki..

És a bevándorlás hivatal a rendőrséghez tartozik..


Szóval a kérdés adott hogy feljelentést tehetek ?

2023. ápr. 24. 19:23
 8/14 Gugu Gabor ***** válasza:
71%

Ebben az esetben szerintem tök mindegy mit adott ki a hivatal, annak kéne utánna nézni hogy minek kell szerepelnie ott a bérletnél gyanítom az érvényes igazolvány számának.

[link]


Az hogy ez mennyire életszerü (értsd az okány irodából gyalog vagy jeggyel mész a bkv ügyfélszolgálatára hisz nincs érvényes bérleted) az sajnos mindegy. Igen az ellenőr tuskó volt, de ettől még nem hiszem hogy bármit is tudnál tenni.

2023. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó köszönöm voltunk bent az irodába és nem változtatták meg neki a bérletet..
2023. ápr. 24. 20:08
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
A "rendőrségen" ennél komolyabb bűncselekményekkel sem foglalkoznak. Egyébként a BKV-ellenőröknek teljesíteniük kell egy napi kvótát büntetésekből. Emiatt van, hogy olyanokat is megbüntetnek, akiknek van érvényes jegyük/bérletük, tipikusan nőket és gyerekeket, akik kevésbé tudnak ellenállni.
2023. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!