Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan rúgnak ki az állásából...

Jogosan rúgnak ki az állásából egy olyan egészségügyi dolgozót aki ugyan megmentette a beteg életét de nem az eljárásrend szerint végezte munkáját?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretnék megnevezni senkit és semmit.

Röviden annyi, hogy egy mentős sikeresen megmentette az egyik beteg életét viszont nem a hivatalos eljárásrend szerint cselekedett és emiatt kirúgták és a papírjait is visszavonták, tehát újra kell vizsgáznia.


Ez ilyen esetben jogos döntés volt véleményetek szerint?



2023. ápr. 26. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatja senki ennyi infobol.


Ha bizonyithatoan nem volt valasztasa, akkor sztem tamadhato, de ha pl csak mazli volt, hogy tulelte a beteg, akkor nem.

2023. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi információ alapján nem jogos. De tudni kellene a konkrétumokat.
2023. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha van hivatalos eljárás, hogy mit kell csinálni akkor az okkal van, mert valószínűleg az esetek nagy részében azzal van a betegnek a legjobb esélye a túlélésre.


Pl. ha oroszrulettezel és nyersz 10 ezer forintot akkor az helyes döntés volt, hogy beszállj?

A döntések helyességét a meghozataluk idején rendelkezésre álló információk alapján lehet megítélni, nem a végkimenetelből, mert van olyan hogy mindent jól csinálsz mégis negatív az eredmény, meg olyan is hogy semmit se csinálsz jól de mégis pozitív a vékimenetel. Aztán a gyógyítás nem arról kéne szóljon, hogy kinek van mázlija.

2023. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Állítólag nem húzott gumikesztyűt, ez volt az egyik.


A másik meg az volt, hogy az ágyon fekve somnolenciás állapotban találták meg a beteget aki akkor még élt viszont elkezdett hányadék szivárogni amire oldalra fordította a beteget, viszont nem úgy ahogyan azt illik hanem egyetlen mozdulattal lendületből. Illetve utána, ahogy leállt a keringése állítólag durván tették le a beteget a földre az újraélesztéshez.


Valami ilyesmi volt de nekem is csak mesélték.

2023. ápr. 26. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Én sem lennék boldog ha egy mentős rajtam próbálná ki az ötleteit.

A használt eljárásokat több orvos találta ki még több orvos véleményezte.

Inkább abban bízok.

2023. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja meg ami nagyon fontos, hogy újraélesztés közben fél kezében a rádió, a másik fél kezével meg nyomta a beteg mellkasát ahelyett, hogy a sofőrt kérte volna meg arra, hogy rádiózzon vagy nyomja a mellkast.
2023. ápr. 26. 13:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapjan mazlija volt csak.
2023. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a történet elmehetne egy grace klinika epizódban.vagy lehet hogy onnan jött az ihlet..?
2023. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
@9 Nekem Dr. House jutott az eszembe a sztoriról :)
2023. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!