Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez büntethető? A barinőmet...

Ez büntethető? A barinőmet kitiltották egy Faceb. csoportból.Most arra kér engem, hogy csináljak a saját IP címemről neki egy profilt, hogy a kitiltott csoport bejegyzéseit tudja olvasgatni.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 27. 14:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsánat! Tiltó csoport
2023. ápr. 27. 14:39
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


De amúgy elég csak ki-be kapcsolni a routert, vagy használni valami ingyen wi-fit (kávézós, parkos, stb), ha más IP cím kell.


Bár alapból nem hinném, hogy a Facebook bármit is IP cím alapján tiltana. Főleg, ha csak egy sima csoportról van szó. Szerintem elég egyszerűen csak egy másik profil is.

2023. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De mi a kérdésed tárgya, kit kéne büntetni???
2023. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Igen, teljesen normális dolog, hogy megkeress egy ismerőst és felajánlod neki, hogy segítesz visszaélni a Facebook szabályaival, csak azért, hogy olvashasson egy csoport bejegyzéseit, ahonnan kitiltották. Ezt mindenki csinálja, nem értem, miért kételkedsz azon, hogy jogilag büntethető lenne. Egyébként is, miért lenne baj az IP címeddel való visszaélés? Biztosan semmi rossz nem történhet.
2023. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#5

Jó-jó, értjük a viccet, de azért nem kéne a kislányt ijesztgetni, mert lehet a végén tényleg elhiszi hogy a feliratkozókon kívül bárkit is érdekelnek ezek a fostos fészbuk csoportok, meg az ott dúló cicaharcok 😆😆😆

2023. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszom kiegészíteném még annyival, hogy VPN-t is lehet használni, ha más IP cím kell.
2023. ápr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos elég sok mindenkit érdekelnek a facebook - os bejegyzések...


Ma már a társadalmi megítélés - egyik - legfontosabb mércéje, hogy hány követője van valakinek a közösségi hálókon!

És ez sajnos egyre rosszabb irányba halad!


Akinek pl. nincs facebook profilja, az nem is számít "embernek", mert nincsennek emberi kapcsolatai... legalábbis a közösségi hálót használó és érte rajongó emberek szerint.


Egyébként nem tilos, csak elgondolkodtató....

Miért is szeretne valaki olyan csoport bejegyzéseit olvasgatni, ahonnan kitiltották?

Ha kitiltották, akkor nincs jó véleménye a csoport tagjairól, aminek hangot is adott.... ahogy nem kellett volna, ezért tiltották ki.


Ha ennyire nem kedveli az érinett a csoport tagjait, mégis miért akarja olvasgatni a bejegyzéseiket?

2023. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pontosan! Valamelyik kérdéshez kiírtam, hogy én nekem nincs semelyik közösségi oldalra regisztrációm, nem szerepelek egyik oldalon sem,erre leoltott valaki, hogy én akkor nem látok ezt meg azt meg amazt.Katasztrófa!!!
2023. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7


Azért vegyük azt is figyelembe, hogy ez csak egy tökéletes világban működik így.

Volt már olyan hely, ahonnan engem azért tiltottak ki, mert ad admin egy kicsinyes f@sz volt.

Valami random idióta legyerekmesézte az animéket többedjére is. Én erre felhívtam a figyelmet, meg meghatározásokat másoltam, linkeltem, példákat írtam korhatáros animékre, stb. S még én lettem kitiltva.

Ez van, ha az admin is épp olyan görcs, mint a trollok, akiket meg kellene fékezzen.

2023. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na jó, igen.... azért az aki admin, annak is tudnia kéne gondolkodni...


De nem mindig tud...

És azért a NET korlátlan lehetőségeket tartogat az ilyeneknek is.

2023. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!