Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Privát szám "zaklat", lehet...

Privát szám "zaklat", lehet valamit kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés

Lassan talán 1 éve van ez, hogy egy privát szám hív és bármikor ha felveszem sosem szól bele illetve mintha direkt háttérzajokat csinálna, néha nyomin nyögdécselne, vagy direkt zacskót zörögetet, csapkod valamit a háttérben. Hangjaiból ítélve nő lehet. Egyszer volt hogy beleszólt de halandzsa nyelven beszélt hallkan. Az a durva, hogy idő közben cseréltem emiatt számot és nyilván senkinek nem mondtam meg de rá 2 hétre ismét hívott és felvettem, nem szólalt meg illetve ugyanazok a háttérzajok voltak mindig. Fogalmam sincs hogy találta meg a teljesen új számomat szinte azonnal! Mostanában szerencsére alig hív, illetve most volt hogy hónapok után hívott először. Korábban volt, hogy 10x hívott, volt amikor 6x egymás után, általában mindig este 10 után vagy napközben. Letiltani nem tudom mivel semmi nincs a hívás alatt mint lehetőség, nem véletlen privátként hív...fogalmam sincs mit akar ezzel de már zavaró. Főleg, akkor mikor korábban nagyon sokszor hívott, mert akkor a telómat se tudtam használni hisz ki kellett nyomnom olyankor...Kezdek kicsit félni, mi állhat emögött. Nincsenek rosszakaróim, illetve nem tudom mi célja lehet ezzel, ő pénze fogy és általában nem szoktam felvenni csak néha mikor megfeledkezek róla. Tuti nem ilyen hirdetős csalók hívnak, sokkal inkább tűnik magánszemélynek (hangokból ítélve és hogy nem szólal meg sosem) aki vagy nagyon unatkozik vagy direktbe engem zaklat...tegnap előtt hívott hónapok után és lehet megint nem hív újra így kiszámíthatatlan. Mit gondoltok, mit lehetne kezdeni vele, vagy mit célja lehet ezzel? Hiába szoktam mondani hogy halló ki az, sosem reagál, szól bele még ha sokáig tartom a vonalat is, csak a zajok hallhatóak. Másokat se keres esetleg hasonló személy? Rendőrség tudna e kezdeni ezzel valamit vagy mi megoldás van? Számot már cseréltem de megtalált...mintha direkt engem akarna megtalálni, nem is értem. Szerencsére eddig csak telefon hívásokkal zaklat így úgy nem félek igazán de mi van ha másba megy át a dolog, lehetséges lenne ez? Ennyi ideig nem hiszem hogy szoktak valakit zaklati telenofosok de nekem már 1 éve megy talán ami durva...mintha nem akarna leszállni rólam bár nem tudom mit élvez ezen, hisz én max annyit mondok néha hogy halló halló és kinyomom...utána újra hívogat.


[link]



2023. máj. 8. 05:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mobilon be lehet állítani hogy privát számról nem fogadsz hívásokat.
2023. máj. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez ugrott be bogy privatszámok tilthatók.
2023. máj. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg a rendorség lehet le tudja nyomozni csak ahhoz tartani kéne valahogy a vonalat mert talán fel perc mire beazonosithato vagy 1.
2023. máj. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudta a regi szamod? Ki thdja a mostani szamod? A kozos hslmazbol hivogat vki.

Feltekenyseg? A pasidnak van meg egy csaja?

2023. máj. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Az új számopt azonnal titkosítottad megvételkor?


Ha a mobilon nem igazán állítható be a privát számok tiltása:

- Szolgáltatót hívd fel, mondd el nekik hogy tudod nem adhatják ki a privát számot, de ebben és ebben és ebben az időpontban privát szám zaklatott és a tőle érkező hívásokat ne érkeztessék hozzád (ilyenre nem tudom van -e lehetőség, valahol láttam amikor másnak javasolták)

- 1-2 havi részletes híváslistával (ahol meg van jel9ölve a privátszámos hívások időpontja) besétálsz a rendőrségre, feljelentést tenni. Közlöd, hogy számot váltottál, mégis ugyanaz van.

2023. máj. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: amikor számot váltasz, úgy vedd az újat, hogy azonnal titkosítsd, amint kiadják. Ha nincs titkosítva, lekérhető. Így a zaklható - ha nevedet ismeri meg címet - le tudta kérni az új számot is, vagy nyilvános tudakozóban találta meg.

Kérdező: Szerintem ne vedd a szívedre, hogy kamunak tartják a kérdést. Vannak emberek, akik egyfajta fontosság-tudattal tudnak élni a világban.

A múltban találkoztam én már itt felhasználóval, akinek volt valami peres ügye, aztán itt olvasott valami kérdést és a fejébe vette, hogy az ő ügyében írnak, regisztráltak az oldalra, a bíró is, stb. :)

Vannak érdekes dolgok.

2023. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
17.koszonom :) nem is értem miért hiszik kamunak, ilyen szerintem simán meg eshet bárkivel. Meg képben is igazolom hogy hívogat valaki privatkent...aki kamunak hiszi nem tudok mit kezdeni vele, már nem nézi a kérdésem és ennyi. Nem volt sosem peres ügyem vagy mi...na mind1 a kamu nap beallitoss válaszokat jelentettem így a normálisak nézem csak :)
2023. máj. 8. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem inkább valamilyen mentális betegséged lehet.
2023. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!