Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás után van határidő?

Névváltoztatás után van határidő?

Figyelt kérdés

Párom eddig a mostoha apja nevét (Boros) viselte, most felvette az édesanyja nevét🕊 (Szőcsi)


Már van lakcímkártyája, nemsokára megjön a végleges személyi igazolványa amivel lehet inditani a többi okmány cseréjét (Taj kártya, Adó kártya, Jogsi, törzskönyv és forgalmi, útlevél, és majd az apasági) (mivel nemsokára jön a pici)


De nem tudjuk hogy van-e határidő az okmányok lecserélésére...??



#névváltoztatás #Családinév
2023. máj. 15. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
'13 őszén változtattam családnevet, három hete csináltattam TAJ-kártyát, az ügyintézőnek szeme se rebbent, szóval nincs határidő, csak meglegyen a névváltoztatási okirat, különben pénzbe kerül.
2023. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nincs, gondolom tisztában vannak vele, hogy csak saját amgukkal szúrnának ki a határidővel, mivel lassú foylamatok.
2023. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve változtattam családnevet, akkor szerintem nem volt konkrét határidő megadva, mármint így hivatalosan, de azért illik minél előbb. Csak annyi, hogy ugye miután átvette az új anyakönyvet, onnantól az addigi okmányok érvénytelenek lesznek.
2023. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Neki azt mondták, hogy pénzes lesz minden kivéve a személyi és lakcím.


A névváltoztatási okirat az az engedély amit ki küldtek hogy igen változtathatja a nevét?


(Köszönöm a válaszokat! :)

2023. máj. 16. 02:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az okirat az egy sárgás A4-s lap, hogy xy nevet qz-re változtatja. Nekem amúgy minden ingyen volt, csak ezért a kérvényért kellett 10 ezret kiadnom. Ez 3 éve volt, akkor adatváltozás miatt ingyen cserélték, de nem tudok róla, hogy változott volna.
2023. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🥰
2023. máj. 16. 21:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!