Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszáj engednem az exemen...

Muszáj engednem az exemen kívül mást is a láthatásra?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiunkhoz rendszeresen jár exem, viszont én megmondtam neki még annak idején hogy csak egymaga jöhet, nem “testőrökkel”. Mivel az anyja férjével illetve az anyjával nem birunk meglenni egy légtérben. Legutóbb ideállított velük, nem engedtem be őket, mivel békesség helyett egyből nekemestek hogy nekik nagyszülői jogaik vannak (amugy nem tudom, csak a nagyszülőnek lenne max szerintem.. az új férjének semmi köze a fiamhoz). Lehet gondom ebből hogy miattuk nem engedtem be?

Ne itéljetek el, teljesen jogosan nem akarom azokat a gyerekem közelébe, amúgysem látták még sose, nem tudom mi ez a hirtelen lelkesedés


2023. máj. 25. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
51%

"viszont én megmondtam neki még annak idején hogy csak egymaga jöhet"


Ezt bizony nem te szabályozod.

2023. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Akkor ki? nem hiszem hogy jöttment haverjainak vagy akárkinek joga van a gyerekemhez a saját portámon.
2023. máj. 25. 18:33
 3/69 anonim ***** válasza:
84%
A bíróság és a PTK.
2023. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
Jöhet akinek megvan rá a jogosultsága, de nemhiszem hogy nekem rajta kívül mindenki mást itt kerülgetni kéne
2023. máj. 25. 18:37
 5/69 anonim ***** válasza:
88%
Nem is kell, erre van a papír h ki jöhet.
2023. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Persze, viszont az volt a kérdésem hogy gond-e hogy csak emiatt nem engedtem be?
2023. máj. 25. 18:41
 7/69 anonim ***** válasza:
64%
Az.
2023. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincs hivatalos döntés róla, akkor a nagyszülőnek nem jár semmi, csak a jóindulatodon múlik.

De ha nő a gyerek, és apuka már elviheti, akkor a saját láthatásán oda viszi, ahova akarja .

2023. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
87%

Nagyszülőnek is meg lehet ítélni láthatást.

De mindezt nem anyuka dönti el, hanem a bíróság. Csak itt úgy látom, olyan a színvonal mindkét részről, hogy a bíróság senkinek sem jut eszébe.

2023. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
85%

Ha a láthatás hivatalos szabályzása úgy szól, hogy az apa jogosult a gyereket látogatni, akkor ez csak rá vonatkozik.

Ha a láthatás a te lakásodban történik, oda azt engedsz be, akit akarsz, kivéve az apát, öt köteles vagy beengedeni, mást nem.


Ha a nagyszülök akarnak láthatási jogot maguknak, akkor a bírósághoz kell fordulniuk, ha megítélik nekik, az általában havi egyszer 1-2 óra.

2023. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!