Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a közös érdekünk a panelese...

Mi a közös érdekünk a panelesek állandó segítésében amiért az állam, a mindenkori kormányok közpénzből folyamatosan finanszírozzák az otthonaik rendbentartását?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Hú, ezt nem értem.
2023. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nem érdekem.


De mondjuk szerencsére nem is fizetek adót, távmunkában dolgozok külföldi cégeknek, egy cipruson bejegyzett cégen keresztül számlázok, és néhány ügyes, de amúgy teljesen legális trükkel abból veszem ki euróban a pénzemet, amit aztán itthon forintra váltok.


Így az én pénzemből egy fillér pénzt nem b-sznak el másokra, úgyhogy állambácsi bekaphatja a nagy kékeres f-szomat, csak röhögök a sok debil fideszes paraszton, ahogy kirabolja őket ez a maffia-állam, és még örülnek is neki :D


Javaslom mindenkinek, akinek van rá lehetősége :D

2023. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Én nem tudok róla, hogy finanszírozna az állam.

Egyébként közel kétmillióan élnek panelben.

2023. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem finanszíroz az állam semmit
2023. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A panel helyett használjuk a szükséglakás kifejezést, ugyanis normális emberi életre teljes mértékben alkalmatlanok.
2023. jún. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos csak panelprogramok vannak csőstől mióta világ a világ. A büdös életben nem fogja egy kertesházi ember hőszigetelésének minimum 25%-át vagy a nyílászárók cseréjének 25%-át közpénzből finanszírozni az állam. Hogy ez miért van így azt én sem nagyon tudom.
2023. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

panelprogram jelenleg nem fut, évek óta nem ad rá az állam pénzt


Amugy meg aza helyzet hogy a panelprogramban a társasház kap támogatást nem egy adott ember, és amig egy panelházaat amiben egy falunyi ember lakik energiatakarékossá lehet tenni egy adott összegből, akkor a vidéki 100nm-t jóval meghaladó vidéki házak hőszigetelése nagyságrendekkle nagyobb összeg


vagyis amit az 1 panellakásra jutó pénzből te otthon a faluba meg tudnál tenni az a semmi.

Mert háát kb egy ilyen programnál lakásonként kb 2-300 ezer jut ami az állami támogatás.

Abból mit újítasz fel egy családi házon?

Akinek tellik 200 nm es családi házra az ne rijjon:)

Ne irigykedjen a kis panellakások lakóira

+ a városi panelokban élök termelik ki az adók nagyrészét, méga falusiak csak verik a faszukat otthon:D

2023. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most indul a panelprogram. Örülhetsz kedves utolsó, fizetjük megint a lakásodat hadd szépüljön.
2023. jún. 6. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez ebben a formában fél igazság (vagy sokkal kevesebb).

Való igaz, van ilyen támogatási kiírás, indul hétfőn, de kedd reggelre kifut az évi kvóta.

10 éve nem jutunk "be"..

Szóval panel vagyok, de örülj, hogy engem nem támogatsz és még sok mást.

febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!