Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az minek számít, ha egy...

Az minek számít, ha egy személyügyes kolléga, akinek hozzáférése van a munkahelyi beszélgetéseimhez, megosztja az ottani privát információimat mással?

Figyelt kérdés

A személyügyben a kollégáknak rálátásuk van a céges levelezőrendszerben és azonnali üzenetküldő programokban történt beszélgetéseimre, de másoknak nincs hozzáférésük, hiszen ez privát információ.

Amit ott, privát üzenet módján magánéletbeli dolgokról beszélgettem egy másik kollégával, ezt egy kívülálló harmadik személy, azaz egy személyügyes kolléga olvasgatta, majd az ott olvasott dolgokról beszélgettek a többi személyügyessel, akiknek szintén rálátásuk van egyébként is, tehát ez még nem annyira durva, de az már igen, hogy ezeket az információkat olyan kollégának is továbbadták, akinek nincs joga hozzáférni a mi személyes információinkhoz és beszélgetéseinkhez, azaz ugyanúgy csak egy másféle alkalmazott, mint én.


Bizonyítani nem tudom, mert csak hallottam akkor, amikor nem tudták, hogy ott vagyok, és erről beszéltek.


Hogyan értékelnétek ezt a szituációt? Hogyan bírálnátok ezt a cselekményt?



2023. jún. 10. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatali titok megsértése. Minimum szabálysértés.
2023. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
A magánéleti dolog mióta hivatali titok? Az hogy félrekefél valamelyik kollégával nem hivatali titok.
2023. jún. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Attól még nincs joga megosztani a privát üzeneteim tartalmait, főleg, hogy nem is neki lettek írva, ő csak egy harmadik személy, aki belekontárkodik aztán híreszteli.
2023. jún. 10. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a céges levelezőrendszer nem arra van kitalálva, hogy te ott munkaidőben magánügyekről társalogj. Az első hibát te követted el. Amúgy meg nyilván bizonyíthatatlan, szóval nem mész semmire, ha ügyet csinálsz belőle, csak hogy már mindenki tudjon mindent a magánéletedről. Esetleg még ki is rúgnak.
2023. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Céges eszközt kizárólag munkaügyben lehet+szabad használni. Ez sok szerződésben is benne van. Itt te hibáztál.

Azonban a fenti információt továbbadni sem szabad.

Mindkét fél hibázott, de a HR nagyobbat.

Munkaügyi jogásszal beszélj, de gondold át, hogy ez a "szivárogtatás" mennyire súlyosan érint téged, és egy jogvitának milyen következményei lehetnek.


Szerintem menj be a HR-re, és a tisztelet megtartása mellett érdeklődd meg, hogy mi a helyzet valójában? A HR-nek akár a magánéletedhez is lehet köze, hiszen egy belső magánkapcsolat sok-sok problémát is okozhat a cégnek (visszaélések, összeférhetetlenség, stb.)


Mindenkinek azt tudom javasolni, hogy céges eszközön, környezetben ne kommunikáljon a magánéletéről a legszükségesebbnél többet, valamit a nevesített online platformokon (Fb, egyéb, nem anonim fórumok) szintén figyeljenek oda, mit osztanak meg magukról, mert nagyon gyorsan visszaüthet a dolog :-(

2023. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

#7 A céges gépre raksz TOR-t? Az mondjuk azonnali kirúgás mindenhol.

...a mondatok elejét, közepét, és végét egy gobdolati egységként kell kezelni. Ha a mondatom elejét legagyod az értelmezésből, rossz következtetésekre jutsz.

Sajtómunkásnak tecccccik lenni?

2023. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!