Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lejárt a személyi igazolván...

Ha lejárt a személyi igazolványa, de nem tud egészségügyi okok miatt bemenni kormányablakhoz meghosszabbítani akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 15:49
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
Nem tudom, ilyenkor gondolom, hogy a meghatalmazás sem ér.
2023. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

MDaniel, ha nem tudod, minek írsz? :D amúgy észrevettem, van egy kis válaszadási kényszered, ha tudod a választ, ha nem (ha utóbbi és nem vagy biztos benne, akkor még elérakod, hogy "szerintem", "talán", azt hiszem "). Bocs, én is offoltam most, de már nagyon kijött belőlem...



Kérdezőnek:

A személyazonosító igazolvány kiadására irányuló eljárásban a kérelmező személyes megjelenésre köteles. A járási hivatal és a kijelölt kormányhivatal előtt személyes megjelenésében egészségügyi okból akadályozott – és erről a tényről orvosi igazolással rendelkező – kérelmező adatait – kérésére - a hatóság a kérelmező lakóhelyén vagy tartózkodási helyén rögzíti.

2023. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Útlevél igényelhető meghatalmazott útján is, de a Kormányablakban megmondják.

Egyébként törvény szerint a Kormányablak ügyintézőjének kellene felkeresnie a kérelmezőt, de nincsenek hozzá eszközeik, pl. fényképet is csak a Kormányablakban tudnak készíteni.

De útlevélkérelemhez csatolhatsz saját igazolványképet is.

2023. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!