Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni tanúként?

Mit tudok tenni tanúként?

Figyelt kérdés
Kolléganőm és a férje válnak. ( Megcsalta a férj.) Tavaly októberben 5en voltunk egy koncerten, akkor teljesen jó volt a viszonyuk. A férjét én akkor láttam először és utoljára, a koncerten máshol voltam. Csak az autóban láttam. Kolleganő azt mondta a férje mondta utólag, hogy akkor akart vele szakitani, csak sajnos mi is mentünk. Tanúként tudnak tőlem kérdezni valamit? Mert megkért kolleganő, hogy bizonyítsam, hogy ott voltunk. Én csak annyit tudok mondani, hogy akkor az autóban láttam és a koncert végén. Teljesen jó volt a viszonyuk. Képek vannak is bizonyítékként közösek.

2023. jún. 20. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit akar ezzel elérni? Nem kell a megcsalást bizonyítani ahhoz, hogy elváljanak, nem is érdekel senkit, hogy ki csalt meg kit.
2023. jún. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Válópernél nem így megy a tanúzás.A megcsalás magyar jogban nem számít.Olyan miatt tanúztatnak,hogy a gyereket rendesen ellátta e, foglalkozott e vele, tényleg együtt éltek e, vagy már külön, ilyesmik, amiből a gazdasági közösség vagy a gyerek helyzete kiderül.
2023. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem is értem hogy engedték hogy téged jelöljön meg tanúnak. Pár éve, mikor én adtam be a keresetet, akkor mondták a bíróságon, hogy olyan két személyt jelöljek meg, akik mindkettőnket jól ismernek és jobban belelátnak az életünkbe, mint az egyszerű ismerősök. Ők mint kívülálló személyek lesznek meghallgatva, amennyiben szükséges, arról hogy ők miket tapasztaltak egy egy vitás szituációról, ami nem egy ilyen semmitmondó dolog hogy együtt voltak e még a koncerten.
2023. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mikor beírt azt mondta, hogy az ügyvéd mondta, hogy kellene a keresetibe, hogy legyen rá tanú az adott estére.
2023. jún. 20. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Abban az esetben azért mégis számíthat a megcsalás ténye, ha a házassági szerződésben volt erre vonatkozólag valami kitétel, miszerint ez válóok. pl. lehet, hogy a CSOK-ot így gyerek nélkül a megcsalóval fizettetik meg, hiszen az ő hibájából volta válás, vagy lehet olyan is a házassági vagyonszerződésben hogy megcsalás esetén a vagyont másként osztják, szóval előfordulhat.


Ha beidéznek tanúnak, akkor nem kérdés, hogy menni kell, hanem kötelező. Hogy mit tudsz mondani, az más kérdés, a hamis tanúzást és a hamis tanúzásra felbújtást, ill. a tanú befolyásolását, megfélemlítését is bünteti a törvény nagyon keményen, tehát baráti szívességből ne menj bele, akárhogy kérnek.


Elmész, elmondod, hogy mit láttál, hallottál, és ha kell, hogy mit NEM láttál, NEM hallottál...


Lehet, hogy a férj állít valamit, amivel mocskosan tünteti fel a feleségét akkor, és te ha te végig a nővel voltál, akkor azt tudod mondani, hogy ez nem igaz, mert mellette voltál, és ilyet nem láttál.


Lehet, hogy azt akarják, hogy mondd, hogy már akkor válni akart a nő, de ennek sincs szerintem nagy jelentősége.

2023. jún. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!