Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közteresek megbüntettek 10...

Közteresek megbüntettek 10 ezer forintra lomizásért. Nem fogadtam el. Most mehetek a bíróságra. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2023. júl. 10. 22:41
 1/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Semmi jóra. El kellett volna fogadni. Most majd fizethetsz mégtöbbet.
2023. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem tudtam volna kifizetni mostanában. Egyébként meg semmi bizonyítékuk ellenem mert csak nézelődtem.
2023. júl. 12. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Akkor mégis mi alapján büntettek meg?


Nézelődtél,........ miközben egy csomó szakadt cucc volt a kezedben....

Nézted mit lehetne lejmolni....


Így már persze.....

2023. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Először is nem szakadt cuccokat gyűjtök, hanem amik érnek is valamit, szóval nem szoktam túl sok mindent találni. Teli volt a járda is alig lehetett már elmenni, szét volt túrva. A mankómmal szoktam kotorászni mivel azzal tudok egyenlőre csak menni. Azt mondtam, nem tudok rendesen elmenni azért rakodok arréb, de megbüntettek, míg a cigók ott ültek pár méterre a sok félretett cuccal, nyilván róluk sem hihető hogy ők csak ott ülnek, de mivel nem kotorásztak őket nem büntették meg.
2023. júl. 14. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a f.szért büntetnek meg akárkit azért mert a kidobott cuccok között kotorászik?
2023. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 - ös!


Azért, mert az utcára kitett hulladék eltulajdonítása (lomizás), az a lopás szabálysértése vagy bűncselekménye, értékhatártól függően.


A közterület-felügyelet tulajdona lesz az utcára kitett hulladék lomtalanításkor, vagyis ilyenkor tőlük lopsz.


A kotorászásból nem tudhatták, hogy lomizik vagy csak eltakarítja a szemetet az útból.... a bizonyítás majd a közteresek dolga lesz.

2023. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 Ez nem normális dolog. Ami ki van dobva azt had vigye akinek ez még érték. Úgy is csak bezúzzák és megy a szeméttelepre.
2023. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ez nem normális dolog. Ami ki van dobva azt had vigye akinek ez még érték."


Ez nem arról szól, hogy mi a normális.


Kis hazánkban ez a törvény.

2023. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy mivel fogják bizonyítani, ha felvétel nem készült rólam? Azoknak a köztereseknek is meg kell jelenni a bíróságon aki meg akart büntetni?
2023. júl. 15. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Még jó hogy, meg kell jelenniük!


Tanúvallomásból.

Egyezően fogják azt vallani, hogy látták, amint lomizol... pl. kezedben, táskádban a cucokkal....


Neked kell bizonyítani az ellenkezőjét... ha tudod.


Lehet, jobb lett volna inkább kifizetned a helyszíni bírságot valahogy.

De te tudod....

2023. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!