Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondolsz, hogy ma másodfok...

Mit gondolsz, hogy ma másodfokon is jogerősen előzetesben marad az árpád hídi gázoló?

Figyelt kérdés
Szerintem jogos. Végre egy jó döntés a bíróságoktól. Csak azért kérdezem, mert a baleset után még többen azt nyilatkozták, hogy nem fog börtönbe menni, aztán a kórházból vették őrízetbe, a rendőrség kihallgatta, az ügyész indítványozta a letartóztatást, a bíró elrendelte, amit másodfokon is fenntartott ma a törvényszék.

2023. júl. 13. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Csak azt sajnálom, hogy halálbüntetés már nincs...
2023. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos döntés. Vegyétek figyelembe hogy ez volt az a fazon aki korábban szintén versenyzés közben lezúzott egy Audi TT-t. Nem is értem ott hogy nem ugrott a jogosítványa azonnal.


13 büntetőpontja volt. Persze valaki ezt is megmagyarázza, hogy nem sok. De az. Az illetőnek volt 2 okozott balesete, gondolom lekérték a hosszú szabályszegési listáját.


Plusz ott van a tény, hogy autókereskedő az illető, tele pénzzel. Ha kiengedik akkor másnap már újabbat vezet.

2023. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Aztán még baleset után azt nyilatkozták többen is, hogy nem fog börtönbe kerülni. Már ott van.


Csodálom, hogy csak bűnismétlésre hivatkoztak a hatóságok a letartóztatás indikaként. Én is így indokolták volna meg, csak én még mellé hozzátettem volna, hogy fennáll az, hogy az eljárás alatt megszökne, elrejtőzne, elérhetetlenné válna. Ha rendezetlen életet él, azért, ha rendezettten és van pénze, azért, főleg azért csak, mert ha pénzes csávó, el tud szökni, és új életet tud kezdeni máshol.


Egy ember meghalt azt ne feledjük.

2023. júl. 13. 21:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma ilyen eredmény született, mert igen nagy a felháborodás miatta. De ha pl.: 3 nap múlva más/hasonló eset történik, akkor megint kap majd az a valaki 1 nap felfüggesztettet, tehát nem lesz következetes ítélkezés sosem Mo.-n.
2023. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem az lesz a veszte, hogy ő nem egy párttag mint Molnár Ricsi volt, csak egy felcsövesedett csicska.


Még Ricsi esetében is kínos lett a bíróságnak, hogy nagyon felkapott lett az ügye, el is ítélték 4 év börtönre. Valószínű itt is számításba fogják venni, hogy ha nem ítélik el kellőképpen, akkor túl nagy lesz a népharag.

2023. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Majd most a kancigányok kezelésbe veszik.
2023. júl. 14. 00:39
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez semmít se számít, mert MEGELŐZNI KELLETT VOLNA. Szart se ér, hogy most buta vérszomjas csőcselék a saját szorakoztatására lemészárolná azt a barmot. Nem most kell fontoskodva kompenzálni, mert az áldozaton, meg a családján, akik szintén belehaltak a tragédiába, semmít se segít. Hanem már sok évvel ezelőtt kellett volna az egyébbként mindent leszaró, kizárólag kitalált ellenségeket üldöző kormányt rávenni, hogy az ilyen viselkedést szankcionálja. DE MÉG AZ ELŐTT, HOGY MEGHAL VALAKI. Tehát már a gyorshajtást is bűntetni kellene.
2023. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a büntetések attól függnek, hogy kinek a kije...

De ahogy írták: nagyobb baj, hogy nincs visszatartó erő. Engem egyáltalán nem tölt el elégedettséggel, hogy lecsukják. Az sem töltene, ha ez mondjuk tényleges életfogyt. lenne. Ahogy gondolom az áldozat családját sem kárpótolja.

Mindig lesznek ilyen barmok, főleg azok, akik tudják, hogy a befolyásos haver, rokon, koma úgyis kivakarja őket.

2023. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

"Nem most kell fontoskodva kompenzálni"


De, szerintem pont, hogy most kell. Egyszerűen kellenek az ilyen esetek, amikor az emberek nem csak simán beletörődnek, hogy megöltek egy újabb embert, hanem hangot adnak az elégedetlenségüknek, felháborodnak.


Gondoljunk csak arra, hogy régen is háborúk, forradalmak, vagy csak zavargások törtek ki egyetlen ember halála miatt.


Nyilván egyik oldalról lehet mondani, hogy már késő. Másik oldalról meg változtatni sosem késő, minél inkább hangot mernek adni az emberek az elégedetlenségüknek, annál előbb el tud jönni a változás.


Szerintem kellenek az ilyen esetek, ahol megmutatja a törvény (ha megmutatja), hogy bizony a hülyeségnek is vannak súlyos következményei.


Nyilván ez Magyarország, nálunk nem szokás a változás, az átlag ember beletörődik és él napról napra, a nagyok meg csak játszanak. Az is szomorú, hogy a Fidesz ebből is azonnal "Karigeri alkalmatlan" mesét csinált, ahelyett, hogy legalább egy dologban összefognának és támogatnák a változást.

2023. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Megérdemli. Ha kijön el kell tőle venni egy életre a jogsit.
2023. júl. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!