Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Falun valaki a beleegyezésem...

Falun valaki a beleegyezésem nélkül használja az egyik szántómat, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Örököltem valamennyi földet, évekig nem foglalkoztam vele, most lementem megnézni mit tudok csinálni és be van vetve árpával, mint kiderült vagy három éve valaki rendszeresen használja, falusiak egymásra mutogatnak, nem akarnak beszélni, arra gyanakodom vmelyik rafkós "helyi vállalkozó" lehet a dolog mögött, nagyon mondják a helyiek, hogy semmit nem tudok tenni, arra hivatkoznak mivel én nem használtam ezért ő csak amolyan "karbantartás néven" nekem tett szívességet azzal, hogy használja, találkozott már bárki bármi hasonlóval? Mennyire jellemző az ilyesmi falun?

2023. júl. 15. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Írsz egy feljelentést a rendőrség részére, ismeretlen tettes (vicces, jól látod, hogy a falusiak tudják, ki műveli) használja a földedet.

Vagy bemész a helyi kocsmába, elmondod, ki vagy, és keresed azt az emert, aki a földedet használja mert balhé nélkül meg akarsz vele egyezni. Aki segít, annak fizetsz egy fröccsöt.

2023. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 1#-el azzal a kiegészitéssel, hogy a termőföldet, erdőt köteles vagy megművelni, nem lehet évekig műveletlenül hagyni. Ha mégsem tudod megművelni, át kell minősíttetni legelővé, vagy más, megműveletlen területté.

A gazdával én úgy egyeznék meg, hogy bérleti díjat kérnék tőle innentől kezdve.

2023. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

nagy mákod van...még nem kaptál bírságot? Örülj neki, hogy helyetted gondozza valaki az elhanyagolt, gazos, terméketlen földedet...ha megkérdezik hány aranykorona, mit válaszolsz? Aki használja, az az árpa alá műtrágyázott, javítta a földed minőségét.


Osztanak szoroznak, aztán kiderül mennyivel is tartozol..


Este azért ne bóklássz egyedül...szar lesz fogak nélkül..

2023. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na igen, hosszú évekig művelték szüleim a földet, csak a hozzád hasonló gondolkodású 4 osztályos falusiak amint kitettük a lábunkat a faluból mindent elloptak, mikor áttértünk a lucernára mondván azt talán nem fogják lopni, akkor elkezdték lopkodni a kerítés léceket mert nem volt más. Na ezek után mikor parlagon lett hagyva egyik rafkós ráugrott és neki van igaza ugye? Egyik szomszéddal beszéltem az előbb úgy tudja, aki használja tavaly vadkárra még pénzt is kapott arra a területre, ha ez igaz akkor azt jelenti, hamisított egy földhasználatit, na akkor meg tényleg oszthat szorozhat, mert megúszni nem fogja, ha csak úgy gondolt egyet és elkezdte használni akkor meg megyek és és beszántom az egészet osszon szorozzon nyugodtan, mit fog mégis csinálni ha én a saját földemet beszántom??????????
2023. júl. 15. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az 1 - es válaszoló mondta a kocsmát.

Érdeklődj ott, hogy ki műveli a földedet, nert biztos, hogy tudják...


Ha megtudtad, kérj tőle bérleti díjat (saját költsége beszámításával) vagy szólitsd fel írásban, hogy menjen onnan, különben jegyzőhöz fordulsz birtokháborítás miatt.


Az elbirtoklás veszélye még nem fenyeget... ahhoz 15 év kellene.

2023. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!