Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérdés a zaklatás megvalósulás...

Kérdés a zaklatás megvalósulásáról. Mikortól él és jogos?

Figyelt kérdés
Nézegetem a jogi dolgokat neten és nem értek valamit. A zaklatás de facto és de jure mikor, pontosabban mikortól valósul meg? Ha valaki így, vagy úgy neten, sms-ben, telefonon próbál keresni valakit, de a keresett személy nem reagál... Akkor az őt kereső személy honnan tudhatja, hogy zaklat, hiszen az általa keresett személy nem reagál? Jól értelmezem, hogy a zaklatás ténye onnan érvényesül, amikor a keresett személy EGYÉRTELMŰEN közli, hogy "hagyjál békén, mert innen kezdve zaklatásnak minősítem a keresgélésed"? És ha onnan kezdve tovább megy a nemkívánt üzenetküldés, vagy telefonhívás, na akkor mehet a feljelentés. Jó értem ezt?

2023. júl. 21. 23:03
 1/8 árokpart ***** válasza:
Ne parázz rá ennyire. A kutya nem foglalkozik velünk őslakosok szerelmi életével. Az a lényeg, hogy menjünk a gyáraikba látástól-mikulásig dolgozni, utána a pénzünket az ő általuk fenntartott üzletekben , üdülőhelyeken elköltsük, utána este márcsak netezzünk, maradjunk csendben és ne zavarogjunk és hogy ilyeneken aggódjunk, hogy nehogy úgy érezzük, hogy ha mindent megcsináltunk utána a megmaradt 1-2 órában demokrácia van.
2023. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én látatlanban csíplek... :-) De ettől még komolyan kérdeztem azt, amit.
2023. júl. 21. 23:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Zaklatás az, ha valaki olyan kérdéseket tesz fel, amiket kigóglizhatna seperc alatt.


Az egyenlő bánásmód követelményéről szóló törvény értelmében zaklatásnak minősül az az emberi méltóságot sértő, szexuális vagy egyéb természetű magatartás, amely az érintett személynek a védett tulajdonságával függ össze, és célja vagy hatása valamely személlyel szemben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy támadó környezet kialakítás. Lényeges, hogy az egyenlő bánásmód követelményének megsértésére alkalmas zaklatás mindig a célszemély egy védett tulajdonságával függ össze, így például a nemével, szexuális irányultságával, életkorával, vagy más, a fent hivatkozott törvényben meghatározott tulajdonságával.

2023. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Justinianus ***** válasza:
Te mondjuk pont rosszat gugliztál ki.
2023. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Justinianus ***** válasza:

Jól értelmezem, hogy a zaklatás ténye onnan érvényesül, amikor a keresett személy EGYÉRTELMŰEN közli, hogy "hagyjál békén, mert innen kezdve zaklatásnak minősítem a keresgélésed"?


Nem jól értelmezed. Semmit nem kell a sértettnek közölnie veled.

Azt, hogy történt-e zaklatás, azt majd a bíróság dönti el.


„az őt kereső személy honnan tudhatja, hogy zaklat, hiszen az általa keresett személy nem reagál?”

Azt honnan tudod, amikor valakit orrba vágsz, hogy testi sértést követtél el? Közölnie kell neki?


Zaklatást követ el, aki abból a célból, hogy más magánéletébe, mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja.

A háborgatás olyan magatartás, ami a meglévő nyugalmi állapotot támadja, pl. ismétlődő telefonhívások, e-mailben, levélben, sms-ben küldött sértő, szidalmazó üzenetek, a passzív alannyal történő kapcsolatteremtésre törekvés.

Nem szükséges, hogy a sértett a hívásokat fogadja, üzeneteket elolvassa, azonban csak az a magatartás tényállásszerű, amelyről a sértettnek tudomása van.


Tehát ha valakit rendszeresen vagy tartósan háborgatsz ismétlődő telefonhívásokkal, e-mailben, levélben, sms-ben küldött üzenetekkel, az illető feljelent, a bíróság megállapítja a zaklatás elkövetését, majd kiszabja a méltó büntetést.

2023. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De mi van akkor, ha SOHA (!) nem történik szidalmazás, fenyegetés? Sőt, mi van akkor, akkor ha a levélben, emilben, telefonon érdeklődő - ab ovo - le van tiltva? És itt jön be az utolsó bekezdésed: honnan tudná valaki, hogy "háborgat", ha ezt nem közlik vele? Tudom, orrbavágás, de az egy befejezett bcs... És még valami: a meg nem valósult telefonhívásokon túl... Üzenetek nincsenek, csak pár telefonhívás - amelyek nem voltak fogadva, hiszen tiltva voltam. Egyáltalán: mennyi időnek kell eltelnie, hány hívásnak keresésnek kell megtörténnie, hogy megállja a helylét a zaklatás ténye?
2023. júl. 22. 00:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Én itt abban látom, a jogi nonszenszt, hogy ha valaki nem akarja, hogy keressem pl. messengeren, vagy telefonon, akkor letilt és pont. És meg van oldva a probléma. Nem? Egyszerűen kizárt, hogy keresgéljem. Viszont , ha feloldja a tiltást, akkor kereshetem, legfeljebb nem veszi fel...
2023. júl. 22. 00:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Senki?
2023. júl. 24. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!