Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért követelik rajtam az...

Miért követelik rajtam az elővezetési ksg-et?

Figyelt kérdés

Idén január 11-re voltam idézve a bíróságra mint tanú egy büntetőperben. Nem mentem el, de nem is volt semmi következménye, pedig több mint félév eltelt. Pénteken kaptam a bíróságtól két borítékot. Az egyikben az állt, hogy 10.500 forint elővezetési költséget vagyok köteles fizetni, mert január 11 napon elmulasztottam megjelenni a tárgyaláson és durván rá egy hónapra február 15. napon a bíróság elrendelte rendőri elővezetésem február 15-én 10 órára a járásbíróságra, úgy hogy ugye február 15-én reggel a helyileg illetékes rendőrök kerestek a lakcímemen, azonban nem tartózkodtam otthon, és sikertelen elővezetés miatt 10.500 forintot köteles vagyok megfizetni.


Tegnapelőtt derült ki, hogy januárban nem mentem el tanúskodni, egy hónapra rá februárban keresett a rendőrség, hogy elővezessen a bíróság elé. A másik levélben pedig idézés van, hogy az ügyben tanúként be vagyok idézve augusztus 30-ra.


Ha volt egy sikertelen elővezetés, amiről péntekig fogalmam sem volt, akkor miért akarnak több mint tízezret követelni, holott SIKERTELEN volt?



2023. júl. 23. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem jelentél meg.
2023. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Most amúgy áruld már el, mit nem értesz?

A sikertelen elővezetésnek pont annyi a díja mint a sikeresnek. Vagy szerinted kin kéne követelni, ha nem rajtad, aki nem jelentél meg?


Majd elrendelik újra, meg újra, míg egyszer sikeres nem lesz. Természetesen az összesnek a költségét rajtad fogják, nem csak követelni, de behajtani is.

2023. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"...akkor miért akarnak több mint tízezret követelni, holott SIKERTELEN volt?"

Mert attól hogy sikertelen volt, még az államnak ez költséget jelentett.

Egyszerű: el kell menni az idézésre és akkor nincs ilyen gond.

2023. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Év elején nem mentem el, rendőrrel akart egy hónapra rá odavezttetni biztos bilincsben mint egy gyilkost, de nem voltam otthon, aztán úgy döntött, hogy mégy egyszer idéz.
2023. júl. 23. 19:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól hogy sikertelen volt, még benzin és munka volt elmenni érted. Addig kapod míg el nem mész. Idiota.
2023. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nehogy már egy kis bekanyarodás ne férjen bele nekik. Ígyis úgyis járőröznek, ha nem jöttek volna felém, akkor is jönnek mennek egész nap a városban, így is úgy is egésznap jár az autó.
2023. júl. 23. 20:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát most már biztos hogy bilincsben, mert ugye tartani lehet szökési kísérlettől az esetedben.
2023. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csekknél úgysem tudsz okosabb lenni :) határozatban meglesz szépen állapítva aztán fizethetsz a bíróság gazdasági osztályának.
2023. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"így is úgy is egésznap jár az autó"


Akkor ennyi erővel a pizzát is kiszállíthatnák ingyenesen, mi?

2023. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"...így is úgy is egésznap jár az autó."

Phú, de alacsony az a bizonyos kerítés... :-(

2023. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!