Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbiból lehet komoly...

Az alábbiból lehet komoly probléma pl. rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés

A múlthét elején elköltöztem másik albérletbe, de itt a tulaj nem jarul hozzá ahhoz, hogy bejelentett lakcímem is itt legyen, azt mondta, hogy még most nem, később lehet róla szó kb.félév.

Az eddigi albérletembe sokáig lektam, be is voltam jelentve, de mondta az a tulaj, hogy most hogy elköltözök kijelent, mert ez érthető. Állítólag már kijelentett, mert mondta. Ide meg ugye nem tudok még bejelentkezni, és így nincs bejelentett lakcímem jelenleg. A lakcímkártyám még megvan a régi helyről. A héten elmentem a kormányablakba megérdeklődni, hogy valóban ki vagyok -e jelentve, ahol eddig laktam albérletbe. Az ügyintéző elkérte a személyit, lakcímkártyát és rövid idő múlva a személyit visszaadta, majd mondta, hogy igen ki vagyok jelentve, így viszont a lakcímkártyát el kell, hogy vegye. Nem akarta visszaadni, ekkor gyorsan odanyúltam, erélyesen rászorítottam a lakcímkártyámra és kihúztam, visszavettem, majd sietve kimentem és elmentem. Bizt.őr van, de az egy másik helyen, a terembe csak fiatal, középkorú ügyintézők voltak.


Az, hogy visszavettem erélyesen a lakcímkártyát, és elsiettem, lehet valami bajom belőle? Rendőrségi?


Mert kell a lakcímkártya, ugyanis sok helyre ha megyek kérik, hogy mutasson egy személyit, lakcímkártyát. Buszbérletcsináltatásnál is kérik a lakcímkártyát, úgyhogy az kell nekem.



2023. júl. 23. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Na.Most ha ez nem kamu sztori, elárulod mi értelme volt ennek?

A lakcímkártya nem attól érvényes, hogy van egy ilyen kis b*szomf*sza kártyád, hanem attól, hogy a kormányhivatalban azokat az adatokat tartják számon rólad.

Ha téged kijelentettek, akkor te lakcímnélküli vagy.Hiába van meg az érvénytelen, lejárt lakcímkártyád, nem mész vele semmire.Mert ahova kell, ott lekérik az adataidat a kormányablakból és meglátják, hogy nem érvényes a lakcímkártyád.

2023. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kamu. A haverom is azt hitte, hogy kamu. Mondta is, hogy "nem mondod???"


Robbanékony vagyok. Bipoláris zavarom van, volt hogy az orvosnak is mondtam, mikor nem akarta felírni a fulladásos beszívó gyógyszerem, hogy fulladási roham vesz elő, ha nem szedem rendesen a gyógyszert és írja fel vagy ráborítom az asztalt.


Tudom, idegbolond is vagyok, és belátom, hogy egy ilyennek mint én nincs a helye a társadalomban. Nem is értem, hogy miért nem dögleszt már meg engem a Jóisten.

2023. júl. 24. 00:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kérj segítséget, mielőtt börtönben végzed.Ezt teljesen jó szándékból írom.Ha ilyen agresszív vagy, kezeltesd magad, mert félő, hogy egyszer tettlegességig fog fajulni a dühkitörésed.
2023. júl. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy pofán nem vágtad az ügyintéző hölgyet apám... amúgy normális vagy??


Bérleti szerződéssel bemész a kormányhivatalba és a tulaj hozzájárulása nélkül tudsz oda lakcímet létesíteni. Javítom, másik kormányhivatalba menj, itt már ismernek...

2023. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!