Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akit, nagyobb összeggel...

Akit, nagyobb összeggel vertek át az interneten (csalás), kapott vissza belőle pénzt?

Figyelt kérdés
500-1millió forint közötti összeggel ha átvertek valakit, van rá esély hogy kap vissza belőle? Úgy értem, hogy ez már nagyobb összeg, és hátha a rendőrség foglalkozik vele érdemben?

2023. aug. 1. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben történt feljelentés, onnantól kezdve automatikusan történik a vagyonfoglalás az elkövetőtől, tehát várható, hogy kártalanítják az áldozatot.

Bár kérdés, mennyi áldozat volt, meg mikor kerül pont az ügy végére.

2023. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de itt még nem kell megvárni hogy az ügyészség vádat emeljen? aztán elítélje, aztán végrehajtó..? stb.
2023. aug. 1. 10:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éve várom a pénzem, pedig már ítélet is volt.
2023. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
juujj. mennyi pénz? és hogy nézett ki maga az eljárás?
2023. aug. 1. 10:45
 5/10 anonim ***** válasza:

200 ezer. De volt más sértett, akinek 2 millió.

Hát, feljelentés után kb. 1 évig semmi, aztán 2-3 tanúzás, 2 évig megint semmi, aztán két levél a sértettek listájáról, meg az elkövetők ítéletéről.

Nem kaptam vissza egy forintot sem, pedig igényt tartottam rá.

2023. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a vádlottnak lehet nem volt semmilye se amiből lefoglalhattak volna? (végrehajtó)?
2023. aug. 1. 10:55
 7/10 A kérdező kommentje:
és a 2-3 tanúzás ott mit kérdeztek? Érdekes hogy csak 1 év után kérdeznek rá? addig hogy nyomozhattak egyáltalán, ha nem volt nekik minden világos?:O
2023. aug. 1. 10:56
 8/10 A kérdező kommentje:
neked bíróságra kellett menni?
2023. aug. 1. 10:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert messze laktam, ezért írásos vallomástétel volt, ami vissza kellett küldenem a bíróságra.

Konkrétan ugyanazt kérdezték vissza, amit a feljelentés jegyzőkönyvében volt.

2023. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem. akkor végülis megkerestek a bíróságról.
2023. aug. 1. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!