Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közjegyző feladata közé...

A közjegyző feladata közé tartozik, hogy magától járjon utána, milyen vagyonnal rendelkezett az elhunyt?

Figyelt kérdés

Egy közjegyző feladata közé tartozik, hogy minden létező vagyonbirtoklast felkutassoj amitt az elhunyt birtokolt?


Tehát ha az örökösök nem tudtak egy adott vagyonról, megtudhatjáka közjegytő által, mert minden letező adatot megtudd szerezni az elhunytól, vagy az rejtve marad ha nem tudnak róla az örökösök?

Persze olyanra értem ami nyívántartasban van véve egy rendszerben.



2023. aug. 3. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy a hagyatéki leltár az örökösök által megadott információk alapján készül, a közjegyző vagyontárgyakat nem keres. Ha utólag derül ki további vagyon, akkor póthagyatéki eljárás(oka)t lehet kezdeményezni. Legalábbis 10 évvel ezelőtt még így működött.
2023. aug. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom, hogy még az azonosított vagyont sem mindig egyszerű felmérni, mert például az adott pénzintézet (hazai és külföldi egyaránt) fittyet hányva minden szabályra, nem hajlandó kiadni az elhunytra vonatkozó adatokat.
2023. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám halálakor találkoztunk olyan helyzettel, hogy a mi tudomásunk szerint édesapám volt az egyik 1/2 tulajdonos, én meg ajándékozás útján a másik.


Aztán kiderült, hogy anno nagyapám halálakor 1/2 tulajdonos volt nagyapám és 1/2 tulajdonos apám, és az ajándékozáskor apám része került a nevemre, míg nagyapám része valamiért nem volt hagyatékolva, így az még mindig az Ő nevén volt.


Ennek okán, hogy rendbe kerüljenek a dolgok nagyapám esetében póthagyatékit kellett tartani, ahol aztán megállapította a közjegyző, h én vagyok az örökös tekintettel arra, h már édesapám is elhunyt.

2023. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A közjegyző nem kutakodik a hagyatéki vagyon után, abból dolgozik, amit az önkormányzattól kap. Ha a hozzátartozó nem diktálta be pl. bankszámlát, autót a hagyatéki leltárba az önkormányzatnál és később - pl. tárgyaláson - sem mondja, akkor a közjegyző sem fog tudni róla, és így nem is lesz átadva hagyatékként.

Ingatlanoknál ugyan meglehet, hogy lekérdezi az ingatlan-nyilvantartásból az örökhagyó nevén lévő ingatlanokat, de ez sem nem kötelező, sem nem pontos, mert ha pl. el van írva egy betű a nevében, akkor nem fogja kiadni.

Így előfordulhat, hogy pl. hónapokkal vagy évekkel később derül ki, hogy maradt még valami az örökhagyó nevén.

2023. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!