Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek mi a véleménye arról...

Kinek mi a véleménye arról hogy egy városi polgármester megteheti e azt hogy nem tart fogadó órákat a választói részére? Erre valami jogszabály létezik e?

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor az alpolgármester vagy valaki más biztosan tart. Egyébként én nem csodálom ezen.
2023. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a polginak fogadóórát tartani.....
2023. aug. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es mire alapítod ezt az állításodat? Kérlek tedd ki a válaszodat megalapozó törvény linket. Ja te is polgármester vagy egy kis tanyán?
2023. aug. 6. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen jogszabályhely 3 - as, ami előírná a polgi számára a kötelező fogadóóra tartását!


Ez mindössze lehetőség, nem kötelezettség...

2023. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem tart a polgármester soha fogadóorat. (Budapest egyik kerülete).
2023. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a helyi képviselők mondják a városban, hogy egy helyi rendelet alapján kötelező a polgármesternek a fogadóórák megtartása. DE az is kiderült már hogy egyáltalán a polgármester be se meg az irodájába sem. Elvan foglalva a cégével, azzal foglalkozik.A képviselő testület tehetetlen a polgármester ellen.
2023. aug. 6. 16:49
 7/11 anonim ***** válasza:

De ha helyi rendelet alapján kötelező nálatok, akkor miért kéred itt a válaszolokat, hogy tegyék ki neked a törvény linket?


A helyi rendelet az önkormányzat saját rendelete.

2023. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 3-as válasz elég gúnyoros.


Nincs központi törvény rá!

2023. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Messze áll tőlem a vitatkozás! Azért kérdeztem meg, mert ugyan a helyi képviselő testület hozhat egy helyi rendeletet,de az nem lehet ellentétes egy magasabb jogszabálytól, a törvénytől. Úgy tudom aláírás gyűjtéssel, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához fordultak többen is, mert egy éve semmilyen lakossági fórumot az Önkormányzat nem tartott, állítólag erre meg kötelező előírás van. Nem tudom én nem vagyok a jogban járatos.
2023. aug. 7. 07:30
 10/11 anonim ***** válasza:

"mert ugyan a helyi képviselő testület hozhat egy helyi rendeletet,de az nem lehet ellentétes egy magasabb jogszabálytól, a törvénytől."


Nem, de a törvényi felhatalmazással - származékos jogalkotói hatáskör - lehet részletszabályokat alkotni rendeletileg.


De itt azonban pont az a helyzet, hogy a Mötv. nem tartalmaz ilyen előírást.

2023. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!