Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felperestől első levél?

Felperestől első levél?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Akinek férje volt a felperes, az első ügyvédi levélben miket szoktak írni? Állítólag férjem már volt ügyvédnél, azt mondta hamarosan megkapom a válási papírokat. Nekem nincs még ügyvédem. Az első ügyvédi levél mit szokott tartalmazni?
2023. aug. 9. 19:22
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:

Az első ügyvédi levél egy válási ügyben általában a következő tartalmi elemeket foglalhatja magában:


Bevezetés és Azonosítás: Az ügyvéd bemutatja magát és az ügyvédi irodát. Az ügyfél nevét, elérhetőségét és az ügyre vonatkozó információkat is fel kell tüntetni, például a férj nevét, a kapcsolatot, a házasságkötés dátumát stb.


Ügyfél Szándéka: Az ügyvéd leírja röviden, hogy mi a kliens szándéka, vagyis a válás benyújtása és a válási papírok elkészítése.


Fontos Dátumok és Határidők: Az ügyvéd felhívhatja a figyelmet azokra a fontos dátumokra és határidőkre, amelyeket a válás során figyelembe kell venni. Ez magában foglalhatja a jogi dokumentumok benyújtásának határidejét és egyéb jogi lépéseket.


Dokumentumok és Információk Gyűjtése: Az ügyvéd felsorolhatja azokat a dokumentumokat és információkat, amelyekre szükség van a válási folyamat elindításához és lebonyolításához. Ezek lehetnek személyes, pénzügyi vagy jogi jellegű dokumentumok.


Konzultáció és Kommunikáció: Az ügyvéd felajánlhatja a konzultációs lehetőséget az ügyfél számára, hogy személyesen vagy online megbeszéljék a további lépéseket, kérdezzenek és válaszoljanak.


Díjazás és Szerződés: Az ügyvéd részletezheti a díjazási struktúrát és az ügyféllel megkötendő szerződés részleteit, beleértve a megbízási díjat, az óradíjat vagy egyéb díjazási módszereket.


Kapcsolattartás: Az ügyvéd megadja az elérhetőségeit és a legjobb módjait a kapcsolattartásnak, hogy az ügyfél könnyen elérhesse őt és érdeklődhessen az ügy alakulásáról.

2023. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 - es!


Ezt a sok baromságot honnan szedted?

2023. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én sem értem, mivel én alperes vagyok...
2023. aug. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!