Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyást küldtem...

Fizetési meghagyást küldtem egy személynek mert 2 millióval tartozik nekem. Úgy néz ki per lesz belőle, mert az adós vitatja a tartozást. Mire számítok, esélytelen a pénzem visszakapása?

Figyelt kérdés
Végrehajtási papírom van a tartozásról egy közös lakás elmaradt számlái miatt. Ezeket én fizetem most is, részlet fizetést kértem, de így is több a havi osszeg, mint a mostani rezsim. 8 éve nem lakom az ingatlanban, s csak a 2020-2023-mas évek tartozásait követelném rajta, a többit már rendeztem. Ő lakik a lakásban, de nem fizet, ezért kértem a fizetési meghagyást. Van pofája vitatni és a közjegyzőnek levélben azt írta, hogy én megfenyegettem, illetve, hogy ott lakok az ingatlanban. Ezek közül egyik sem igaz, telefonon kértem, hogy rendezzük a tartozást, azt ígérte, hogy utal májusban, azóta semmi nem jött. Én meg meguntam és elmentem ügyvédhez, beadtuk a követelést. 8 éve albiban élek, míg ő a közös lakásban, amit nem hajlandó fizetni.

2023. aug. 12. 17:19
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha van miből behajtaniuk a tartozást van esélyed, ha nincs, akkor sajnos így jártál vszeg.
2023. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem simán menni fog, ha be lehet hajtani a tartozást.

De miért fizettél? Ha kikapcsolják a szolgáltatást, biztos fizetett volna. Legrosszabb esetben ráterhelik a lakásra, de eladáskor akkor is feleződik a tartozás, így meg kifizeted ügyvédre ezt az összeget.

2023. aug. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Perré alakulás esetén neked kell bizonyítani a tartozása jogalapját.


"csak a 2020-2023-mas évek tartozásait követelném rajta,"


Hogy szól a szerződés erre az időszakra?


Kinek kell viselni a közüzemi számlákat?


Nem az számít ebben az esetben, hogy hol laksz életvitelszerűen, hanem az, hogy a lakcímkártya szerint a kérdéses időszakban hova voltál bejelentve.

2023. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!