Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet egy telefonszám ellen...

Lehet egy telefonszám ellen jogi eljárást indítani, aki nem nyilvános számon zaklat?

Figyelt kérdés
Számos esetben - már többszöri kérésem ellenére - egy magát egy ismert biztosító munkatársának kiadó személy hívogat befektetési tanácsadás miatt. A számom nem nyilvános, sehol nem elérhető. Lehet ilyen hívó ellen eljárást indítani, aki nyilvánvalóan hozzájárulásom nélkül jutott hozzá ilyen célra a számhoz?

2023. aug. 16. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak személy ellen lehet. Telefonszám nem tud zaklatni.
2023. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szám blokkolása ?
2023. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Blokkolas nem oldja meg a problémát, hogy honnan szivárog ki telefonszam, ami nem nyilvános és gazdasági társaság felé?
2023. aug. 16. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:

"aki nyilvánvalóan hozzájárulásom nélkül jutott hozzá ilyen célra a számhoz?"


Ezzel azért óvatosan, mert egyáltalán nem biztos, hogy nem járultál hozzá, csak Neked nem tűnt fel.... mert nem volt egyértelmű..


A Net - es vásárlások többségénél nyilatkoznod kell dolgokról, pl. hozzájárulsz -e marketing és piackutatási tevékenységekhez-...enélkül nem is enged továbblépni az oldal...

De ilyen vásárlásoknál automatikusan bekerülsz egy vevői adatbázisba.


Nem egy nagy kaland hozzájutni ma már az adataidhoz....

2023. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hova gondolsz ***** válasza:
Nem tudsz feljelentést tenni, de nekem elég jól bevált, hogyha ilyenek hívnak, az első kérdésem az, hogy megmondaná, hogy honnan tudja a telefonszámom? Le szokták tenni.
2023. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De hát akkor mit ér az egész adatvédelem és GDPR ha minden adat csak úgy jön megy és leszarjuk?
2023. aug. 16. 16:32
 7/7 Hova gondolsz ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam, és egyre inkább arra jutok,hogy kb. semmit.

Nem egészen ide tartozik, de ki nem állhatom az egyik "nagy" céget, viszont volt egy termékük, amit csak náluk tudtam elérni. A vásárlással együtt eleve beregisztráltak. Azóta már vagy 4 levelet váltottam velük, hogy töröljék az adataim, mert csak és kizárólag emiatt az egy termék miatt vásároltam náluk.

Szerinted törölték?:)

2023. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!