Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ikerházban lakunk. Az ivóvíz...

Ikerházban lakunk. Az ivóvíz vezeték a szomszéd pincéjén keresztül jön be a házba. Elutazott, és hogy ne fogyasszon semmit, elzárta a pincéjében a vizet.. Így nálam is megszűnt a víz. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, miért van nála elzáró szelep, ami az én lakásomba jövő vezetéket zárja. Vagy talán az óra előtti szelepet zárhatta el, nem tudom, mert nem tudok bemenni. Hívtam, nem tud vele mit csinálni, nyaral.


Mit lehet tenni?


Gondolom nem törhetem fel a pinceajtaját.


Rendőrség tud bármit tenni?

Polgári per?

Vízszolgáltató?



#víz #rendőrség #DRV #Elzáró szelep
2023. aug. 23. 15:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Először a szolgáltatót, utána a rendőrséget hívd. Pereskedni is lehet, de nyilván nem a bíró fogja megnyitni a csapot fél év múlva.
2023. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 DK-s ***** válasza:
28%

Egy kérdés:


Külön vízórán vagytok?

2023. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
45%
Ez aligha rendőrségi ügy. Most megtanultátok, hogyan működik a házatok, jobb későn mint soha.
2023. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 DK-s ***** válasza:
25%

Ismét megkérdezem:


KÜLÖN VÍZÓRÁN VAGYTOK?

2023. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

1 főmérő van, azon 1 (vagy több, nem tudom) mellékmérő.


A DRV számláz a szomszédnak, az én részemet pedig tovább számlázza nekem.

2023. aug. 23. 15:33
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Hivtad már a viz szolgáltatót?
2023. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is ugyanígy van, csak Mi szabadon áttudunk menni bármikor. El van ez zárva? Az engedélyével nem tudnátok feltörni, aztán a kárt megfizetnétek és lehetne hozzá közös kulcsotok. Milyen a viszonyotok?
2023. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 DK-s ***** válasza:
69%

#6-nak (kérdezőnek):


Ebben az esetben bemész a vízműhöz, lekötteted a vizedet, és beköttetsz egy "új bekötés"-t.


Rohadtul nem fog tetszeni nekik, megpróbálnak majd leépíteni, mindent megtesznek hogy eltántorítsanak, de ne foglalkozz velük.


Ezután ki kell alakítaniuk neked egy új bekötést, saját főmérővel.



Ez nem teljesen biztos ebben a formában, ezért újabb kérdést teszek fel:


A két ingatlan egy helyrajzi számon van? Ha igen, van "per valami", vagy egy van csak?

2023. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 DK-s ***** válasza:
19%
Bár ha ikerház, akkor nem valószínű hogy osztatlan közös tulajdonban lennétek, tehát vagy két helyrajzi szám lesz, vagy "per".
2023. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

#7: A vízműveket hívtam, és azt mondták, hogy a szerelőiknek be kell tudniuk jutni a mérőórához ahhoz, hogy bármit is tudjanak csinálni, tehát kellene a szomszéd, hogy beengedje őket.


#8: Igen, erre gondoltam én is, ezért írtam a jog témakörébe. Hőségriadó van, nyugdíjas lakik itt, víz nélkül ez akár életveszély is lehet, vajon betörhetem-e a pince ajtaját, hogy kinyissam, mondjuk végig videózva, hogy egyértelmű legyen, hogy csak ennyi történik. De gondolom nem lehet.. Illetve ha mégis, mi lenne a büntetés? Kifizetni a kárt? Mert az nem gond. De börtönbüntetés nem lenne jó..

(Nem jó a viszonyunk, magától nem fogja megengedni.)


DK-s: Igen, gondolom, hogy megoldaná, ha külön vezetéket építtetnénn és főmérőt üzemeltetnénk be, csak ez mondjuk 2-4 hónap szerintem, addig nem jó szomjasan.

2023. aug. 23. 16:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!